Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Melyik internetes oldalakon...

Melyik internetes oldalakon van összehasonlítás arról, hogy adott kettő vagy több országban mennyibe kerül valami? Pl: kenyér, üzemanyag stb. és a trend is látszódjon.

Figyelt kérdés
Valószínű rossz kategóriában van, de nem tudtam hova kéne sorolni..
2021. júl. 6. 12:52
 1/9 anonim ***** válasza:
pl [link] és hasonlók
2021. júl. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Magyarország a legolcsóbb.
2021. júl. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

2


Érdekes, mi angliában az élelmiszert épp annyiért vettük mint itthon.:) Ott az elektronikai eszközök is min 27% olcsóbbak.Persze csóri angoloknak kell is, hogy olcsóbb legyen:D

2021. júl. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

#3 Ez nem igaz.

Persze ha összehasonlítod az ottani legolcsóbb termékek árát az itteni legdrágábbal, akkor sikerül ezt kihozni.

Miért hiszitek hogy más nem szokott külföldön járni, hogy másnak nem élnek kint rokonai, barátai?

2021. júl. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nos igen, az azonos minőségű termékekre lenne jó az összehasonlítás.
2021. júl. 6. 14:02
 6/9 anonim ***** válasza:

4


Nyilván nem igaz.Kint éltem 8 évig.Nem a legcarabbat vettük.Gluténérzékeny,tartósítószerallergiás vagyok úgyhogy tudom milyen normális kaját venni külföldön és bőven elég rá annyi, mint itthon.Nyilván nem jártunk minden este Gordon Ramsay éttermébe, mert arra nem futotta volna, de simán lehet értelmesen kajálni annyi pénzből mint itthon.

2021. júl. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#6 Vagyis igazam van és nem egy az egyben hasonlítottad össze az árakat.

Tudod én is voltam külföldön, vagyok is rendszeresen, nekem is él kint rokonom, dolgozik kint több barátom is és a párom is jár kint sok országban rendszeresen. Nem véletlenül mennek a magyarok még ma is rendszeresen úgy külföldre, hogy itthon bevásárolnak és viszik a kaját magukkal, hanem pontosan azért mert kint drágább.

Azok a termékek amik itt is meg ott is import termékek, azoknak hasonló az ára, néha a magyar adózás miatt még többe is kerül. De ettől még nem lesz ugyanannyi általánosságban az étkezés költsége. Durván nem az.

2021. júl. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2021. júl. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#8 Köszi, ez nagyon jó!


#6 Nézd meg a 7-es által adott linken, tökéletesen látszik, hogy a megélhetési index (cost of living index) Londonban (19. a listán) 87, Budapesten (187.hely a listán) pedig csak 45,5!

Ugyanígy megnézheted csak az élelmiszerekre a Groceries Index-t is, az Londonban 66, míg Budapesten 38.

Az indexek a New York-i árak %-t jelentik.

[link]

2021. júl. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!