Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Temetkezési vállalatnak van...

Temetkezési vállalatnak van joga csak azért plusz pénzt kérni mert valaki covidban hunyt el?

Figyelt kérdés
Ugyan is állítólag ha valaki covidban hal meg akkor azért plusz pénzt kérnek de milyen jogon?
2021. júl. 15. 09:06
 1/5 anonim ***** válasza:
46%
"Állítólag" - több szót nem is érdemel.
2021. júl. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
39%

Milyen plusz pénzre gondolsz?

Nekem is halt meg szerettem covid-ban és intéztem a temetését. Kellett többet fizetnünk a covid miatt, de nem mást, mint a kórháznak a halott kiadása előtt valamit amit a covidos betegek külön kellett intézni, ez talán pár ezer forinttal volt több (ha tényleg több volt, ezt nem tudom, nem én intéztem ezt a részt), mint a nem covidosoknak. Valami másféle lepedőről volt szó talán, de lehet már rosszul emlékszem. A temetkezés vállalkozónál a hamvasztásnál volt még egy pár ezer forintos hamvasztási különdíj, az lehetett a plusz amiatt, hogy elkülönítve kellett kezelni. De nem emlékszem olyanra ami ne lett volna akkor teljesen érthető és elfogadható a vállalkozótól.

2021. júl. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
44%
Ők szabják meg az árlistájukat. Amúgy meg a nagyobb kockázat, több fertőtlenítés miatt.
2021. júl. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
45%
Más szabályok vannak, pl. dupla nejonzsákba kell rakni, meg gondolom szigorú fertőtlenítési szabályok is vannak. Tehát én jogosnak tartom.
2021. júl. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem tudok róla, hogy van árszabályozás a temetkezési iparban.

Ha nincs,akkor nincs felár sem.

2021. júl. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!