Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az LMBTQ-mozgalom folyamatos...

Az LMBTQ-mozgalom folyamatos reflektorfénybe állítása, és céljainak-eszmeiségének folyamatos hirdetése növelni fogja a nem-heteroszexuális emberekkel szembeni ellenérzéseket és (össztársadalmi szinten) a negatív diszkriminációt?

Figyelt kérdés
És milyen véleménnyel vannak erről a magukat szexuális téren kisebbségként meghatározó emberek?

2021. aug. 26. 08:23
A kérdező szavazást indított:
Növelni fogja
Nem fogja növelni
15 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Az ellenérzést kétségkívül növeli. Legalábbis bennem. ha nem csinálnának belőle politikai hisztit, meg provokatív felvonulásokat, nem nagyon érdekelnének.
2021. aug. 26. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%

Egy részünknél igen, másoknál nem. Az, hogy ma már alig van sorozat amiben nincs minimum egy leszbi / bzi illetve, hogy tele vannak bizonyos sajtótermékek (sajnos pont azok amiket olvasok) azzal, hogy mint fehér hetero férfi milyen alattomos, undorító módon nyomom el a nőket meg a melegeket nálam már rég kiverte a biztosítékot.


Az meg, hogy stadionokban a szivárvány színű zászlókat lengetik otthon meg kiverik, hogy ők most mennyire kiálltak az elnyomás ellen az a kabaré kategória. Mondom úgy, hogy a zászlóval sincs semmi bajom.


A "szivárványcsalád" kifejezést is megpróbálják beletolni az emberek fejébe. Hát kösz nem...

2021. aug. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

Nézd, mondok egy egyszerű dolgot. Mondjuk van valami esemény, személy, stb , amihez semlegesen, esetleg kissé negatív érzésekkel viszonyulsz, ha eszedbe jut, vagy szóba hozzák. De amúgy ha éled a hétköznapi életet, és nem kerül szóba, nem emlékeztet rá semmi és senki, akkor gyakorlatilag nem is igazán jut eszedbe.

Na, most képzeld el, hogy ezt a bizonyos dolgot , eseményt, személyt egyfolytában emlegetik, felhozzák, vitába kevernek ezzel kapcsolatban,stb....nos, onnantól kezdve biztos, hogy sokkal jobban fog zavarni, és az esetleges semleges álláspontod egyre inkább csak negatívvá válik. Ez természetes pszichológiai törvényszerűség!!

2021. aug. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 peca1000 ***** válasza:
69%

Ez olyan mint a holokauszt. Tele van már vele az ember t@ke, mert a csapból is az folyik.


De az LMBTQ, genderizmus,elfogadás erőltetése stb. most igazán sláger téma, mert a jelenbe zajlik, de az emberek zömét qrvára zavarja, még a csoportba tartozókat is

2021. aug. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
65%

Ha olyan témát próbálsz propagandázni, ami sok embernek idegen vagy ellenszenves, akkor rövid távon biztosan ellenérzést váltasz ki sokakban. Az idegenkedő emberek ilyenkor úgy érzik, hogy rájuk akarnak erőltetni valamit, amivel ők nem akarnak foglalkozni.


Pl egy időben rákaptam néhány önfejlesztő könyvre, amitől nagyon sokat kaptam, és nagyon rá akartam venni a feleségemet, hogy olvassa el, mert tök jót tenne a házasságunknak. Egyszer csak közölte, hogy most már a fejemen fogja szétverni a könyvet, ha nem hagyom abba. Azóta sem olvasta el, mert már az erőszakosságom szimbólumává vált, valószínűleg a kevesebb több lett volna.


Ha a hosszú távot nézzük, akkor viszont valószínűleg mégis inkább pozitív hatású lesz. A feleségem is elkezdett ilyen könyveket olvasni, holott azelőtt nem is gondolkodott ilyenben. Azt a könyvet a mai napig nem, de másikat simán.


Ha egy kicsit lemegy ez a hullám, akkor egy csomó ember fejében ott marad 1-2 elgondolkodni való. Miközben mondjuk élesen gyűlölik a nemváltó műtétek témáját, vagy a felfújt szájú transzvesztitákat, közben azért lehet toleránsabbak lesznek a "hétköznapi" melegekkel szemben, vagy éppen szkeptikusabbak a nemi sztereotípiákkal szemben.


Pl akik itt a gyk-n a téma miatt vitatkoznak a melegekkel, ez előtt valószínűleg soha semmilyen párbeszédbe nem kerültek homoszexuálisokkal a homoszexualitásról. Nyilván gyakran destruktív konfliktusok ezek, de jó párbeszéd is csak akkor van, ha van párbeszéd.

2021. aug. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 steven95 ***** válasza:
62%

"növelni fogja a nem-heteroszexuális emberekkel szembeni ellenérzéseket"

Én úgy gondolom, akinek nincs elég józan esze, annak igen.

A többiekből pedig a meglévő ellenérzést hozza ellő, s ez a több véleményem szerint.


Lehet ti unjátok, de engem melegként heterók vesznek 0-24ben körbe akik "unnak már engem". Unom. És lehet itt az elfogadás-mantrát is unni, de egyenlőre még egyenlő jogaink sincsenek. Úgyhogy, örülök, ha unod, ha már máshogy nem lehet titeket ezzel baszogatni. És vagy pofán vágsz vagy egyszer egyenlő jogaink lesznek. Nem izgat, mert addig állok ki magamért míg így vagy úgy meghalok.

2021. aug. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom mik azok a jogok amikben nem egyenlő egy homoszexuális és egy heteroszexuális.


Illetve bocsánat egy van, az a házasság ha jól tudom. De már bocsánat az egy többezer éves tradíció, ffi és nő között. Hogy a homoszexuálisok házasodhassanak az kicsit olyan mintha én ffi létemre kitalálom, hogy slfkjsdlfkj vagyok és JOGOM van középiskolás lánykollégiumban lakni.


Egyéb dolgot nem tudok felsorolni.

2021. aug. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 steven95 ***** válasza:

Jaj de édi vagy, bocsánatot kértél, mert nem tekintenek egyenlő állampolgárnak. Egyem a szíved, ugorj a karjaimba.


" kicsit olyan"

A te fejecskédben lehet. A valóság meg egy mese, nem TV2 materiál.


Egyébként jó kis önellentmondásos hozzászólást sikerült iderettyintened.

2021. aug. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
36%
A Steven félékkel az a baj hogy az ilyenek növelik leginkább az ellenérzéseket még azon melegekkel szemben is akik jobbat érdemelnének. Jó érzésű embert mindig is idegesíteni fog az állandó hiszti amit a nem létező elnyomásra hivatkozva vernek, miközben olyan szintre emelték már az "elfogadást", hogy már itthon is félni kell hogy ha az ember csak simán nem támogat melegjogokat akkor is már perifériára kerül vagy kirúgják. A rengeteg beteges dologról amit be akarnak hozni ne is beszéljünk. Nem egyenlőséget akarnak, hanem a világot a saját képükre formálni. Ahogy a feministák is meg a Blm.
2021. aug. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
36%

"Egyem a szíved, ugorj a karjaimba."

"Jaj de édi vagy"

"A te fejecskédben lehet"


Erre szokták mondani, hogy arrogáns kis bzi.

2021. aug. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!