Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ilyen esetben érdemes lenne...

Ilyen esetben érdemes lenne felkeresni a betegjogi képviselőt?

Figyelt kérdés

Pár hete egyik reggel mellkasi nyomásra ébredtem.

Elmentem a sürgősségire, ahol infarktus gyanú miatt szív ultrahang vizsgálatot végeztek rajtam, vénás injekció, infúzió stb..

Majd saját felelősségre hazaengedtek.


Visszarendeltek másnapra a kardiológia szakrendelésre, ahol holter ekg és terheléses ekg vizsgálatra adtak időpontot. SVES és lehetséges szív meg nagyobbodás miatt.


A holter ekg rajtam is volt 24 óráig, visszamentem a készülékkel, majd mentem (volna) a terheléses ekg-ra, ahova nem jutottam be. Az aszisztens oltási könyvet kért (volna) tőlem, de az nekem nincs, mert nem vagyok beoltva és az orvossal közösen közölték, hogy nem végzik el rajtam az előírt vizsgálatot, menjek a magán egészségügybe.


Ez mennyire etikus, hogy egyik héten infarktus gyanúval vizsgálnak, lehet, hogy szív meg nagyobbodás miatt van az ES-em, nagyon durva beütéssel, utána meg elzavarnak a szakrendelésről?


Fizetem a tb-t, miért menjek magán rendelőbe?!


Lehet, hogy nincs igazam, de arra gondoltam, mi van akkor, ha az aszisztens ugyanúgy nincs beoltva, mint én, de éntőlem oltási igazolást kér?



2021. aug. 29. 10:16
 1/5 anonim ***** válasza:
20%
Be van oltva az asszisztens. Oltasd be magad, és megszűnik a problémád.
2021. aug. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ha jól tudom, nem kötelező az oltás.

Nem diszkriminálhatnak.

2021. aug. 29. 10:21
 3/5 anonim ***** válasza:
65%

Mindenképpen. Nonszensz ami ebben az országban folyik. Ha olyan jó az oltás, hogy rád akkrják erőszakolni, akkor őket is megvédi az oltásuk, tehát miért félnek tőled? Vagy mégsem bíznak meg benne?

Szóval igen, mindenképp fordulj a betegjogi képviselőhöz, de szerintem más hatóságnál is nyújts be panaszt.

2021. aug. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
64%
Sajnos pénzért, magán egészségügyben sem fogják elvégezni. Engem a fogorvosom zavart el fájó foggal, hogy birkaigazolvány nélkül nem nyúl hozzám, lényegében dögöljek meg. Ezt akarják, hogy ne maradjon egészséges ember.
2021. aug. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Perelni kellene őket. A kérdés, hogy bizonyítod utólag, hogy tényleg nem láttak el.

Igazából ott és azonnal kellett volna a szakorvosi rendelőben tájékoztatást kérni valahonnan feljebbről, hogy nyilatkozzanak, hogy nem látnak el és milyen törvény alapján.

2021. aug. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!