Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit gondolnak az oltottak az...

Mit gondolnak az oltottak az oltatlanokról, ha mindketten ugyanúgy fertőznek?

Figyelt kérdés
A jelenlegi hivatalos adatok szerint (Kemenesi Gábor honlapján megtekinthető) az oltottak is ugyanolyan könnyen átadhatják a delta-variánst, mint az oltatlanok. Most, hogy nem tudják megzsarolni az oltatlanokat azzal, hogy nem vállalnak felelősséget a társadalomért, mit kezdenek velük?

2021. szept. 10. 17:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
31%
Ki fogják szorítani őket a társadalomból.
2021. szept. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
74%

Ez eddig is nyilvánvaló volt, senki sem azért adatta be, hogy ne kapja el.

Ellenben kórházba nem kerülsz, külföndölön a kórházban ápoltak 80-90%-a oltatlan.


Innentől kezdve a te döntésed. Olyan ez mint az orosz rulett. De ha besz*opod akkor vállald is a felelősséget

2021. szept. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Én értem. De pont ezért abszurd gyűlölni az oltatlanokat, hiszen ők semmilyen veszélyt nem jelentenek senkire sem, csakis saját magukkal b*sznak ki. Az pedig kinek a problémája? A többség úgyis önző.
2021. szept. 10. 17:50
 4/15 anonim ***** válasza:
51%

"Mit gondolnak az oltottak az oltatlanokról, ha mindketten ugyanúgy fertőznek?"

Azt gondolom mint oltott egy oltatlanról, hogy nem tudom miért nem oltatta be magát, elfogadom hogy ez az ő döntése.

Viszont elvárom tőle meg azt, hogy elfogadja, ha éppen az ő érdekében majd megint ő lesz korlátozva ha szükséges, és ne hisztizzen ha majd ismét nem mehet étterembe vagy ha mást kívánnak meg tőle. Ne akarja majd hogy nekünk éppen úgy korlátozni kelljen az életünket, mint amikor még nem volt védőoltásra lehetőség, csak hogy ő ne fertőződjön meg.

Szabadon dönthet mindenki arról hogy akar-e oltatni vagy sem. Onnantól viszont vállalnia kell a döntésével járó felelősséget és következményeket is. Ahogy nekünk vállalnunk kellett az oltás kockázatát, úgy neki meg azt ha oltás hiányában mást tehet majd meg mint azok akik be vannak oltva.

2021. szept. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Én egyetértek. Én is pont azért vettem fel az oltást, mert szeretném, ha visszaállna a normális élet. Szerintem nem is kellene ennyire védeni az oltatlanokat, ők vállalták a halál kockázatát, mi pedig az oltás kockázatát...de miattuk senki nem fog otthon ülni.
2021. szept. 10. 17:57
 6/15 anonim ***** válasza:
53%
Az a baj az oltatlanokkal, hogy sokan kórházba fognak kerülni közülük, és mivel megtelnek a kórházak, megint jönnek a lezárások, és emiatt oltottan otthon fogunk üldögélni este 8 után, megint mehetek ideiglenes munkát végezni a rendes munkahelyem helyett, amit első körben fognak bezárni. én csak is a társadalmi hatás miatt oltattam, nem azért, mert félek a vírustól, bár azt is megértem, aki fél tőle.
2021. szept. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 mindentudó99 ***** válasza:
56%
Nem hiszem hogy bárki gyűlölné az oltatlanokat. Mindenki maga dönt oltat vagy nem oltat. Itt se az oltottak panaszkodnak. Az oltatlanoknak van mindíg bajuk valamivel. Oltott is fertőz el is kapja. Ez tudható volt mindíg. Csak elkerüli a súlyos szövődményeket
2021. szept. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
27%

#6 Ma volt a hírekben, hogy a dánoknál innentől nem lesz semmiféle korlátozás (ha nem változik valami) mert az oltottságuk 80% feletti és nincs rá szükség.

Nálunk 2 hónappal korábban lehetett volna ezt elérni, csakis az embereken múlt, hogy nem oltatták be magukat. Sajnos nagyon sokan az ellenzéki politikusok kampánya miatt, sokan meg mert elhitték a hülyébbnél hülyébb konteókat.

2021. szept. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Szerintem nem lesz akkora terhelés már, mint anno. Számoljunk logikusan, kb 3 millió oltatlan van, azok közül viszont ne hagyjuk ki a gyerekeket (18 éves korig), sem a fiatal felnőtteket (30 éves korig). Ők nem valószínű, hogy kórházi kezelésre szorulnak. A maradékból sem biztos, hogy minden oltatlan megfertőződik, főleg ha valami tanyán élnek a halál f*szán.
2021. szept. 10. 18:01
 10/15 anonim ***** válasza:
51%
Aztán megint megtelnek a kórházak az immunrendszerükkel védekező atomfizikusokkal, s akiknek komolyabb ellátásra lenne szüksége, az ba.hatja.
2021. szept. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!