Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi alapon lehet szelektálni...

Mi alapon lehet szelektálni egy országba beérkező embereket?

Figyelt kérdés

Egyik volt osztálytársam kint él Svédországban. Kérdeztem tőle, hogy mikor fog hazajönni és mondta, hogy nem mer, mert utána lehet őt sem engedik vissza. Mondta, hogy Izraelből már senkit sem fogadnak, mivel ott már a lakosok jelentős része megkapta a 3. oltást. És mondta, hogyha így folytatják, akkor egy olyan országból sem fognak fogadni embereket, ahol már folyik a 3. oltás. Így nem mert hazajönni, mert pár hónap múlva már nem biztos, hogy visszamehet.

Szabad ilyen korlátozásokat szabnia egy országnak? Mert ha teljes határzárlat van mindenki számára, az még érhető, de hogy szelektíven pár országból betiltják a bejövötelt, az elég érdekes.



2021. szept. 12. 14:28
 1/5 anonim ***** válasza:
94%
Tök értelmetlen amit mondtak neked, vagy amit leírtál, ezt nem tudom megítélni, hogy a kettő közül melyik. Izraelből nem lehet Svédországba beutazni, azért, mert Izraelben folyik a 3. oltás felvétele? Kétlem.
2021. szept. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%

Svédországba nem utazhatsz be Izraelből ha oltott vagy, csak PCR teszt ellenében.

Pár több helyen is volt róla szó.

Ha jól tudom több ország is gondolkodik ezen, pl a norvégok, dánok is, hogy korlátozzák az izraeliek beutazását, és teszthez kötik.

2021. szept. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
96%

Hogy ti miket tudtok!

Érdekes, én itt élek Izraelben, és egyáltalán nem hallottam svédországi beutazás tiltásról.

Sőt mitöbb, a vejem 3 napja utazott el Svédországba egy matematikai konferenciára.

2021. szept. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
89%
Már kérdezted akkor is be lett linkelve, hogy semmi köze ennek az oltáshoz. Izraelben sok az eset, ezért több ország is korlátozta a beutazást onnan.
2021. szept. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak egy téves összekapcsolása a dolgoknak.

Izraelben nőtt a fertőzések száma, emiatt felkerülhetett - talán - olyan listára, ahonnan szigorúbb a beléptetés. Izraelben nagy az átoltottság. Ezt a két hírt kombinálta a kérdező, mintha az oltottakra vonatkozna bármiféle szigorítás.

Amúgy nincs ilyen. jelenleg a svéd oldal szerint ahol ezek az infók megtalálhatóak (kire milyen beutazási követelmény van éppen érvényben) Izrael még mindig ott szerepel azok között az országok között amik mentesek a beutazási tilalom alól, ahonnan most is szimplán tesztelés után lehet belépni.

[link]

[link]

2021. szept. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!