Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Létezik a bogár lászlói...

Létezik a bogár lászlói értelemben vett háttérhatalom?

Figyelt kérdés
És ha igen, mik rá a bizonyitekok és kikből áll?

2021. szept. 16. 16:27
A kérdező szavazást indított:
Létezik
Nem létezik
12 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
2021. szept. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
12%
Igen, létezik. aki csak kicsit is odafigyelt arra amit Bogár mondani szokott és van egy cseppnyi agya, annak teljesen egyértelmű, hogy nem a levegőbe beszél, hanem - sajnos - igaza van.
2021. szept. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

2:


Hát nem tudom. Megnéztem ezt az előadását, ami elvileg erről szól, de sokkal kozelebb nem vitt a megfejtéshez. És ahogy a kommentelőit elnézem, mások szerint sem.


[link]

2021. szept. 18. 20:25
 4/6 anonim ***** válasza:
Én ezt szimbolikusan értem. Tehát vannak iszonyú gazdag üzletemberek, akiknek vannak érdekeik. Vannak kapcsolataik is, amiket arra használnak, hogy nekik még jobb legyen. Miért ne tennék ezt? Ha kettő- három ilyen összebarátkozik, és közösen is tudnak üzletet csinálni, akkor meg fogják tenni. Ehhez nem kell sok, csak egy fogadáson megbeszélni valamit, és kész van. Másrészt ahogy sok, fenntarthatósági szöveg írja: a gazdasági verseny egyre erőteljesebb. Ezért erőszakosabbá is válik némelyik szereplő. Pl. szokták idézni a drága kedves Nestlé vezérigazgatót, aki szerint nem helyes, hogy az embereknek joga legyen ivóvízre, hanem azt is tőle vegyék meg. Valami ilyesmi. Tehát a társadalmi érdekek olykor szemben állnak az üzleti érdekkel, és ilyenkor akár államokat, kormányokat is érdemes megtámadni egy üzleti szereplőnek, hogy olyan kormányt juttasson hatalomra, amelyik vele kedvesebb lesz. Miért ne tenné, ha teheti? Nézd meg Lieater könyvét Pénz és fenntarthatóság címmel, baromi izgalmas, és szépen kielemzi, hogy mi a baj a jelenlegi pénzügyi berendezkedéssel. Illetve, Bogáron kívül sok más szerző is piszkálja a témát, itt van néhány: [link]
2021. nov. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Az, hogy


“vannak iszonyú gazdag üzletemberek, akiknek vannak érdekeik”, hogy


“Vannak kapcsolataik is, amiket arra használnak, hogy nekik még jobb legyen”, hogy


“kettő- három összebarátkozik, és közösen is tudnak üzletet csinálni”, vagy hogy


“a gazdasági verseny egyre erőteljesebb”


Ezek evidenciák.


De Bogár pont hogy NEM EZT mondja! Nem ad-hoc módon összefogó és egymással is versengő érkekközpontokról beszél (ebben semmi újdonság nem lenne) hanem valami olyansmiről, hogy egy darab egységes akaratot képviselő érdekközpont van a hatterben, amely egy darab gonosz tervet hajt végre, minden országban vannak csápjai melyekkel a formális hatalom embereit a háttérből irányítja és az amit mi öldöklő gazdasági versenynek látunk az jórészt színjáték.

2021. nov. 20. 14:06
 6/6 anonim ***** válasza:

#5, lehet, hogy ezt mondja, és lehet, hogy szó szerint érti. Hallottam másik, sokkal higgadtabb előadótól egyetemen, hogy szerinte 10 alatti ember irányítja a globalizáció folyamatát tudatosan. Hogy igaze, és hogy értette, azt nem tudom.

Ha Bogár úgy érti, hogy a gazdaági paradigmát már rég le kellett volna cserélni, de pénzemberek ezt nem hagyják, és mondjuk odaszólogatnak, hogy te, Janikám a Tobin adót Franciaországban se szavazzátok már meg, Karcsi, te meg szavazz ellene az Államokban, ilyen is lehet hogy van, és gonosz is, és ha egy szóval akarjuk nevezni, akkor lehet így is hívni őket. Bár szerintem sem szerencsés. Csak persze nehéz konkrétumokat tudni ezekről, hogy pontosan mely pénzember hat hová mely esetben oda. S persze nem csak a pénzemberekről szól ez az egész, hanem a magát megvezetni hagyó, fogyasztóivá vált társadalom felelősségéről is.

2021. nov. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!