Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha végre legalizálnák a...

Ha végre legalizálnák a marihuánát, az miért nem lenne elegendő bevétel az államnak?

Figyelt kérdés

Értem én, hogy a sok rákkeltő addiktív patkánymérget eszik a táposok, mint a cukrot, így hatalmas biznisz, na de! Miért ne lehetne hasonlóképpen árusítani a füvet? Annyi jó cuccot lehet(ne) belőle alkotni, süteményt, cukorkát, nem túl magas thc tartalommal, de azért hatékony legyen.


Ráadásul, ha mindenki legálisan szívna, nem lenne macerás beszerezni, a vendéglátósok is jól járnának, az emberek kajásak lennének, ami szintén plusz bevétel az államnak.


Miért ilyen vakok egyesek?


2021. okt. 20. 20:42
 1/6 anonim ***** válasza:
58%

Elegendő lenne, de túl konzervatív a Parlament hozzá, ők a bajt látják benne, és emiatt nem kockáztatják meg.

Ami most van az egy patt helyzet, mert ugyanúgy hozzájut aki akar, és a szerveknek is van munkájuk emiatt.


Azokat az ütős fajtákat nem kapni még Hollandiában sem legálisan, amitől kiterülsz eleinte mint egy kölyökkutya evés után.

2021. okt. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de az állam már 11 éve a kormányt jelenti, akiknek nincs az a mennyiségű pénz, amit ne nyelnének el. Nem elég nekik semmi.


Ettől eltekintve igazad lenne, ha nem egy olyan országról beszélnénk, ahol az emberek nagy része vagy alkoholista, nikotin és cukor függő.

Ebben a társadalomban belathatatlan következménye lenne.

Főleg, hogy ezt is túl lehet tolni, ennek is lehetnek káros negatív hatasai.

2021. okt. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Kevesebb alkesz / nikotin / cukorfüggő ember lenne, ha lehetne füvezni. Vegyük a legrosszabb esetet: ha valaki rászokik a marihuánára, és ha 10+ év múlva leáll vele vagy visszább vesz, nem hal bele a hiányába, mint pl az alkoholnál. Nem leszel tőle agresszív, sem rákos. Nem hízol el tőle, mint a cukortól, nem lesz ocsmány a bőröd sem. A nikotinra is rá lehet annyira függni, hogy ne bírj ki fél órát, hogy rá ne gyújts.


Összességében a marihuána a legveszélytelenebb, pszichésen rá lehet kattanni, de akiben ennyi tartás nincs, az az alkoholra vagy bármi másra ugyanúgy rá fog függni.

2021. okt. 20. 21:01
 4/6 A kérdező kommentje:

“Ami most van az egy patt helyzet, mert ugyanúgy hozzájut aki akar, és a szerveknek is van munkájuk emiatt.”


Nem könnyű hozzájutni, ha nincsenek kapcsolataid...

2021. okt. 20. 21:02
 5/6 anonim ***** válasza:

3


Nem lenne kevesebb, "alkesz,nikotin,cukorfüggő" mert legálisa sokkal drágább lenne a fű, már így is drága (magyar tárcához igazítva).


A fűnek több veszélye van mint amit leírtál, gondolom tisztában vagy vele hogy melyik fajta hogyan hat az emberi szervezetre.


A cukorral való párhuzamodat pedig nem igazán értem, az közel se olyan "káros és veszélyes" (még nagy mennyiségben sem) mint berúgni, vagy durván beszívni.


A herbálos cuccok használata se csökkenne, mert az a réteg aki ezt használja nem lesz tehetősebb sose.


Akkor lenne megoldás a "fű" ha csak bizonyos fajtákat árulnának, nagyon-nagyon olcsón, de akkor meg az lenne hogy a csövesek ráisznak a kannásra stb stb :D


Félreértés ne essék, nem vagyok fű ellenes, ha legalizálnák valószínűleg kipróbálnám.


Egyébként nem iszok, nem cigizek, és nem vagyok "cukorfüggő" se!

2021. nov. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

A cukrot úgy értettem, hogy van aki nem bír meglenni nélküle, folyton kólát iszik, csokit zabál ami hízást eredményez, amitől kialakulhat sokféle betegség, hajlamosít a cukorbetegségre, meddőségre, gyulladást idéz elő a szervezetben, most ne kelljen minden lehetőséget leírnom, de érted. :D


Abban viszont igazad van, hogy a szegényebb réteghez nem nagyon jutna el. De ha legális lenne, tuti lehetne receptre kapni, a pénztelenek megoldanák okosba, hogy ezt kihasználva szinte ingyen beszerezzék.

2021. nov. 9. 10:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!