Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az energiaárak elszállása...

Az energiaárak elszállása mesterségesen generált?

Figyelt kérdés
Milyen mögöttes szándék lehet?
2021. nov. 8. 12:32
 1/8 anonim ***** válasza:
70%

Mégis milyen lehetne? Az oroszok nem küldtek elég gázt ez felverte a gáz árát és mivel sok gázerőmű van így az áramét is.


Megérte rájuk alapozni az energiastratégiát...

2021. nov. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

1


Én úgy tudom a szén ára jobban elszállt azt pedig szinte mindehol használják elektromos áramfejlesztésre.

2021. nov. 8. 13:12
 3/8 anonim ***** válasza:
67%

1-es

EUs embargó van elvileg amerikától szabad csak venni nyugatnak, szóval helyesen úgy szól nem rendeltek eleget az EUs országok, oroszok minden rendelt mennyiséget leszállítanak

2021. nov. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Wadmalac ***** válasza:

Mindennek elszállt az ára.


És minden mindennel összefügg a gazdaságban. Ennyi.


Bizonyára van benne némi, a hullámzást kihasználó ipari-kereskedelmi banki "brókerkedés", ami rátesz egy lapáttal, de alapvetően a covid miatti globális gazdasági összhang megborulása az ok.

És lesz ez még durvább is.

2021. nov. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

3


Igen, én is úgy tudom, hogy a rendelés az hosszú távú szerződéseken keresztül zajlik, tehát 10-25 évre előre le van rendelve a mennyiség és szerződésben rögzítve.

2021. nov. 8. 13:44
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha kiiktatod az olcsó hagyományos erőműveket, és új drágákkal pótlod őket, előbb-utóbb felmegy az ár.
2021. nov. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

4


Krízis helyzet általában begyűrűzik a gazdaságba, a pandémia meg nyilván elég nagy esemény volt ahhoz, hogy ne legyen érezhető hatása. Az energiaárak nagyot estek a pandémia elején a megcsappant kereslet hatására most meg nincs elég készlet a kereslet kielégítésére, a visszapattanás következtében. Ezzel is lehetne magyarázni, szabadpiaci kereslet-kínálat függvényével.


Csak általában vannak játszmák is országok, érdekszövetségek, vállalatok között.

2021. nov. 8. 13:58
 8/8 Wadmalac ***** válasza:

Az egész olyan, mint a kádba dobott kavics, elindulnak a hullámok, visszajönnek a falakról és a vége egy kaotikus hullámzás.

Felerősítve azzal, hogy egyes gazdasági szereplők ezen jó tudnak szörfözni.

2021. nov. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!