Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Csak én tartom felháborítónak,...

Csak én tartom felháborítónak, ami Ausztriában történik? 19/F

Figyelt kérdés

Természetesen a járványügyi helyzetről van szó. Ami Ausztriában van, én azt egész egyszerűen felháborítónak, és emberi jogokat meggyalázónak tartom. Sose voltam gyógyszerellenes, de ami jelenleg zajlik a világban, az egyszerűen büdös, úgy, ahogy van. Először is leszögezném, hogy NEM vagyok lapos föld hívő, nem hiszek a gyíkemberekben, nem vagyok összeesküvéselméletes. Ezt azért tartom fontosnak mindig kiemelni, mert aki mostanság oltásellenes, arra ráhúznak minden ilyet, illetve azt is, hogy tanulatlan, sötét, tájékozatlan, "ne akarja jobban tudni, mint az orvosok", stb…

Mivel regényt tudnék írni arról, hogy miért tartom bűncselekménynek a COVID-19 intézkedéseket (korlátozások, oltáskampány), így pontokban szeretném csak összegezni meglátásom:

1: Mindig Churchill példájával szoktam jönni: "Csak abban a statisztikában hiszek, amit magam hamisítok. "

2: A politika ráült a tudomány fejére, és bábozik vele, ez elég egyértelmű. Azok az orvosok, tanárok, civilek, akik a média, és az aktuálisan hivatalos közvélemény álláspontjával szembe megy, azt semmibe veszik, letiltják, hamis hírterjesztőként kezelik, adott esetben házkutatást rendelnek el nála.

3: Mint mindenben, ebben is fontos szerepet játszik a pénz, és rengeteg pénzt is költenek a kampányra, hogy "mindenkit megmentsenek". Ki számára tud hiteles lenni egy Merkely Béla, aki azt mondta talán júliusban / augusztusban, hogy nem lesz negyedik hullám, rá 1-2 hónapra pedig az ellenkezőjét vallja? Vagy kinek hiteles Rusvai Miklós, aki szerint a vírus úgy megy át a maszkon, mint kés a vajon, pár napja pedig azt nyilatkozza, hogy nagyon nagy mértékben vissza lehetne a maszk használatával szorítani a vírus terjedését?

4: Félelemkeltésen alapuló manipuláció az, amivel az embereket befolyásolják. Kiváncsi lennék, meddig lenne olyan drámai a szituáció, ha a politikusoktól a járvány végéig megvonnák a fizetésüket (és persze lopni se lenne lehetőségük).

Sokat tudnék még írni, de annak nem itt a helye, leginkább arra lennék kiváncsi, hogy az emberek mit gondolnak, pontosabban, hogy MILYEN arányban. Nyilván van aki oltáspárti, és van, aki oltásellenes. Én nem teszek senki között különbséget ADDIG, amíg engem el nem ítél valaki azért, mert saját döntésem alapján én NEM szeretnék oltakozni. De az, hogy Ausztriában bezárják az oltatlanokat, mintha leprásak lennének… az valami egészen elképesztő.



2021. nov. 18. 08:10
A kérdező szavazást indított:
Emberi jogokat sértő az, hogy az oltatlanokat bezárják.
Teljesen rendben van, hogy az oltatlanokat bezárják.
70 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
43%
Lefordítom magyarra: jajajaj, félek egy kis szuritól, jajajaj.
2021. nov. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
56%
Nem problém, majd felnősz és lenyugszol, ha kezded megismerni ez életet. Sok olyan dolog fog szembejönni, ami nagyon nem fog tetszeni.
2021. nov. 18. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
50%
Semmi gond nincs vele. Járvány van. Egy ingyenes oltással te is segíthetsz a magadnak és a világnak, ahogy már százmilliószámra megtették az emberek, pont azért, hogy ilyen és más korlátozásokat ne kelljen alkalmazni. De ha nem kell, hát nem kell.
2021. nov. 18. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem is politika az egész.

Tisztább lett volna megmondani, hogy ez egy kötelező oltás, mindenki taka felvenni.

És kész.

A magyar kormány sem meri kimondani, inkább ráhúzza a felelősséget a munkáltatókra.

Tegyék kötelezővé és oldják fel az összes szigorítást. Kész.

2021. nov. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
45%

Amit csinálsz, az kimeríti a hírhamisítás fogalmát.

Hírhamisítás:

a) valótlan állítás

b) valós hír valótlanként beállítása

c) valós tények súlyának meghamisítása

d) a tények elferdítése akár oly módon, hogy félreérthető benyomást keltsen a hírfogyasztóban


Tehát ha pontosítanád, hogy mit értesz "bezárás" alatt, akkor hitelesebb lennél.


Amúgy:

1. Bevezettél egy nagy semmivel. Van bármiféle bizonyítékod, ami alapján megkérdőjelezed nyilvánosan a közölt adatokat?!


2. Igen, ezt jobb helyeken szakpolitikának hívják. Nálunk sajnos valóban a politika ült rá a tudományra, és el is nyomja azt, nem hallgatnak a szakemberek javaslataira.


3. Vannak hülye politikusaink, ez tény, ennek mi köze az ausztriai korlátozásokhoz?!


4. Teljesen ide nem illő frázispuffogtatással támasztottad alá a kijelentésed.


Egy érv, egy adat, stb. nem hangzott el tőled. Ezzel nehéz érdemben mit kezdeni.

2021. nov. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
20%
Engem az se zavarna, ha az összes oltatlant internáló táborokba zárnák, ahonnan csak oltva vagy hullazsákban lehet kijönni. Unom már ezt sok konteós rinyálást.
2021. nov. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
64%

Az oltások egyike se nyújtott soha 100%-os védelmet. A járvány visszaszorítása a széleskörű átoltottságnak volt köszönhető, de akkor sem azonnal.


Az oltással magadat és a társadalmat is véded. A társadalom hatékonyabb védelme érdekében van szükség a maszkra, távolságtartásra, fertőtlenítésre, ezekkel együtt lehet a leghatékonyabban visszaszorítani a járványt.

Ez többszintű, egymást kiegészítő védekezés. Nem azt jelenti, hogy mindegyik hatástalan, mert akkor minek kell a másik, hanem így a leghatékonyabb. Az emberélet drága, és ha minél előbb le akarjuk győzni a járványt, akkor mindent meg kell tenni, amit csak tudunk.


Ha viszont azzal foglaljuk el magunkat, hogy hogyan játsszuk ki a szabályokat, hogyan keressünk kifogást, akkor azzal a védekezést akadályozzuk, az életekbe kerülnek.


Be kell oltatni magad bizonyos időközönként?

Maszkot kell viselni zárt téren

kezet kell fertőtleníteni?

távolságot kell tartani

-hú de nagy tragédia!


Egyre több oltásellenes és vírustagadó szopja meg. Tanulni kellene az esetükből!

Kóbor esetéből is kiderült, hogy lehet omegásból deltás, pedig hú de nagy oltásellenes és immunmacsó volt, most meg kórházban agonizál.

Bezzeg ha beoltotta volna magát, akkor kevésbé terhelte volna le a dolgozókat, amikor amúgy is van elég bajuk, és ez a többire is igaz.


A kórházba kerülők 80%-a oltás nélküli, a 20% jelentős része már régen kapta meg az oltást, ezért már nem védett, vagy nagyon frissen, és még nem alakult ki a védettség. Aktív védelem mellett kevesen kerülnek be.


Az oltásellenesek mi a rákot akarnak bizonyítani? Hogy nem birkát?! Higgyétek el, nem ezen múlik, mint ahogy nem is azon, hogy felveszitek a maszkot, vagy kezet mostok!

Ahogy attól se lesz birka valaki, ha betegként beveszi a betegségére való gyógyszerét.

2021. nov. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
38%
Az oltottakat is bezárnám, az oltás csak egy lehetőség, akkor is, ha sűrűn adják, ha csak erre alapozol, akkor az lesz, mint nálunk.
2021. nov. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
73%

Egyébként mint említettem, a kérdező hírhamisítást művel.

Oltatlanok bezárását emlegeti, pedig a valójában erről van szó:


- Azoknak, akik nincsenek beoltva, ill. nem tudják bizonyítani, hogy 180 napon belül átestek a fertőzésen

- és felnőttek

- 10 napon keresztül

- csak nyomós indokkal (munkába járás, bevásárlás, tanulás) hagyhatja el otthonát. Ám valójában számtalan kivétel (kutyasétáltatás, „testi és lelki pihenés”, azaz egészségügyi séta) is van, amelynek a lényegét a német ZDF foglalta össze: tulajdonképpen nem az utcára való kimenetelt tiltja meg az új szabály, hanem azt, hogy szabadidős tevékenységet (például: szórakozás, sport edzőteremben, vendéglátás) végezzenek az otthonukon kívül.


Hú, de nagy tragédia, hú de nagyon felháborító!


[link]

2021. nov. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
34%
"Sokat tudnék még írni"-ez jó lett volna.néhány konkrétum,ha már itt írtad ki a kérdést és nem osztrák fórumon.
2021. nov. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!