Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A Covid diktatúra mennyi...

A Covid diktatúra mennyi ideig tartó rendszer lesz szerintetek?

Figyelt kérdés

A kommunizmus például 50 évet tartott.

A feudális rendszer 1000 évet.


És így tovább.


Vagy ezt lehetetlen megmondani?

A technológia segíti egy bizonyos rendszer fenntartását vagy pedig gyengíti az esélyeit?


2021. nov. 24. 09:11
 1/5 anonim ***** válasza:
63%
Nincs és nem is lesz covid diktatúra. A társadalmi berendezkedésnek nem a covid az alapja.
2021. nov. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%
Ha nem terveznének hosszútávra, valószínűleg el sem kezdték volna.
2021. nov. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
22%

Elgondolkodtatott ez a kérdés, mert sem oltásellenes, sem vírustagadó nem vagyok és úgy vélem, a korlátozó intézkedések szükségesek a járvány leküzdéséhez.

Kétségtelen azonban, hogy a korábbi szabadságjogok nagy mértékben korlátozódnak esetenként, kijárási tilalmat, maszkviselést írnak elő, oltásra kötelezhetik azt is, aki nem akarja, karanténba zárnak embereket a betegség gyanújára is, stb...

Korábbi, eddig megszokott szabadságunk jelentős mértékben csökken és ez valóban riasztó, még akkor is, ha a saját érdekünkben hozzák is a korlátozásokat.

Előre nem tudni, meddig tarthat ez a helyzet, hiszen a járvány világméretű, így lokálisan hiába aratunk győzelmet felette, máshol az még nem szűnik meg, így további szigorítások válnak szükségessé, beutazási korlátozások, kiutazást tiltó, vagy megnehezítő intézkedések, kötelező egészségügyi előírások, amiket azoknak is be kell tartani, akiknél nem is lenne rá szükség, de a kivétel elkerülése érdekében elrendelik, vagy biztonság okából.

Eddig még csak rendben van, ami történt, de sajnos a vírus mutációja számunkra kedvezőtlenül alakul, egyre jobban fertőz és a mortalitása is nő és bizony voltak már olyan kőkemény járványok, ahol töltött fegyverrel őrizték a karanténban lévőket és aki ki akart szökni, azt lepuffantották. Jellemzően a trópusokon volt ez a gyarmatosítás korában, ahol a gyarmatosítók egyébként is keményen fogták a leigázott népeket és a járványok is futótűzként tudtak elterjedni a számukra kedvező klíma miatt.

Az orvostudomány fejlődésével úgy tűnt, hogy nem kell immár ilyen veszélytől tartani, pedig bizony akármilyen megrázó, a veszély fennáll, jelen van, így lehetséges, hogy az életmódunk tehet róla, a nagy jövés, menés, meg az exponenciálisan szaporodó emberiség, így bárhol kialakul egy új betegség, az végigsöpörhet az egész Földön, megkondítva a Homo Sapiens felett a lélekharangot, mert akár ez a járvány is válhat sokkal halálosabbá, vagy jöhet egy másik, egy ennél jóval durvább kórokozó, amely pusztulásba sodorja világunkat.

Minden bizonnyal szükségessé válik visszavenni a szabadságjogokból, minél többen vagyunk, annál jobban, bár ehhez racionálisan ki kell majd dolgozni az optimális korlátozásokat, amelyeknek haszna is van és nem csak a hatalom érdekét szolgálják, mindez együtt jár a túlnépesedéssel, aminek valami módon a járvány is a következménye, vagyis biztosan változni fog a világ, mert nyolc-tízmilliárd ember nem élhet úgy, mintha annak csak harmada, negyede élne a bolygón.

2021. nov. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

3


Köszi a hozzászólást, sok mindennel egyetértek viszont a túlnépesedéssel nem, meg, hogy ez okozta a járványt. A járványt az eddigi bizonyítékok alapján az emberi felelőtlenség okozta, egész pontosan a tudományos réteg felelőtlensége. Mert kellett olyan kutatásokat folytatni melyek során emberre nem veszélyes vírusokat tesznek emberre veszélyessé, illetve a mintavételek és vírusok kezelésének felelőtlensége és hiányosságai. Ez okozta a járványt. 1 milliárd embernél is azt gondolták túlnépesedés van. Több állatok száma több milliárd. És elbírja őket a Föld.

2021. nov. 24. 10:14
 5/5 anonim ***** válasza:
15%

Az, hogy mit bír el és hogyan a Föld, az viszonyítás kérdése.

Ha van két tyúkod, az elkapirgálhat a kertben, esetleg csak a különlegesen kényes növényeket zárod el tőlük, még hasznosak is, mert lecsipegetik a rovarokat, de egy tucat tyúkot már elzárva kell tartani, de még mindig szabadabban élnek, mint ahol ezrével szaporítják őket.

Ne Magyarországról vegyél példát a túlnépesedésre, hanem ahol húszmillióan élnek egyetlen városban, vagy ahol öt évente megduplázódik a létszám és nem úgy tűnik, hogy ez meg akarna változni.

A (relatív) túlnépesedés mindig drasztikus következményekkel járt, társadalmi változások váltak szükségessé, ott van a Római Birodalom bukásának okai között, vagy a Nagy Francia Forradalom kitörése is részben ennek köszönhető, természetesen más okok mellett.

Azt nem tudni, mennyi embert tud a Föld eltartani, de ahogy változik a létszám, az egészen biztos, hogy változnak a körülmények és változnia kell a hozzá kapcsolódó szabadságjogoknak is.

Nem vagyok már fiatal, amikor én iskolába jártam még csak hárommilliárd ember élt a Földön, biztosíthatlak, hogy egészen más világ volt.

Nem mintha a szocialista rendszerben olyan nagy szabadságjogaink lettek volna, de minden gyermeknek bőrtáskája volt, amilyen most a managereknek van és fából volt a bútor, nem pozdorjából. Természetesen tudomásom van arról, hogy hazánk népessége fogyott, de ez mit sem számít, mert a világpiac dönt, ma már igazi bőrből keveseknek jut táskára, vagy igazi fabútort kevesen tudnak megfizetni és ez minden másra is érvényes, más világ más elbánást igényel. Akkoriban lehetett kirándulni bárhová, akár Gemencre is, nem voltak tiltások ilyen téren, volt amiben sokkal szabadabb volt az életünk, mert a kutyát sem érdekelte, mit égetsz el és mikor a saját telkeden és hasonlók.

Azt nem tudom, hogy laborban alakult e ki ez a vírus, szerintem tökmindegy, ha igen, ott is csak a természetben is előforduló módszert alkalmazták, hiszen éppen az a vírusok sajátossága, hogy gyorsan alakulnak, változnak, mutálódnak, akár célzottan, akár véletlenszerűen, a lényeg az, hogy tízmilliárd emberben hemzsegő vírusokból jobban ki tud fejlődni veszélyes kórokozó, jobb, nagyobb táptalaj vagyunk a számukra, mint a töredékéből.

Azt az állattartók is tudják, hogy nagyobb kondába, csordába hamarabb üt a vész és teljesen másképpen tartanak a pásztorok is egy hatalmas nyájat, mint egy kisebbet, ez szükségszerű.

2021. nov. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!