Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Milyen lenne szerintetek a...

Milyen lenne szerintetek a mindennapi élet egy olyan jövőben, amiben már Kína vezeti a világot? Szívesebben élnétek egy ilyen világban vagy nem? Miért?

Figyelt kérdés

2021. nov. 28. 18:39
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Rizspálinkázva szereljük a Wartburgot?
2021. nov. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
62%
Nem élnék benne szívesen. Ha ők is terjesztenék az államformát (most azért nem teszik, mert így akarják eladni magukat a világnak, hogy ők "békések" de ha lehetőségük lesz, nem lesznek jobbak mint az USA), akkor egy egypártrendszeres diktatúrában élnénk és a jelenleginél is sokkal nagyobb mértékben megfigyelnének.
2021. nov. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%

A kínai állam ideológiája nagyon nem szimpatikus nekem. Megfigyelnek, pontrendszer van. Pl a metrón kedvezményt kapsz ha oylan dolgokat csinálsz, amit a kormány erőltet, negatív pontot ha valami olyan csinálsz ami nem tetszik a hatalomnak... Ez elég bizarr.


Viszont szerintem ők elég taktikusok, nem véletlen vannak ott ahol. Szerintem az ő ideológiájukat csak erőszakkal lehetne az európai országokba átültetni, ezt meg nem csinálnák, mert semmi értelme nem lenne.

Sokkal jobb nekik a gazdasági együttműködés, karöltve növekedés.

USA sem tudott erőszakkal ideológiát telepíteni sehova, szerintem ebből a kínaiak tanultak. Én nem rettegek tőle hogy kína lesz esetleg a "világ ura". Szerintem az ideológiájuk "ott marad" náluk, mi pedig gazdaságilag együtt működve velük fejlődnénk szintén.

2021. nov. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
41%
Nem, de előbb utóbb versenyképtelenek leszünk velük szemben. Vagyis, már azok vagyunk, csak még a jóllét maradt itt, vagyis Kelet-Európában még az sem.
2021. nov. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
47%

Kína pragmatikus.

Nincsenek olyan durva ideológiai berögződések a külpolitikát,külkereskedelmet illetően, mint a Szovjetuniónak voltak, vagy, mint az USA-nak.


Ők elfogadják a partnerüket olyannak, amilyen, legyen az liberális demokrata,jobboldali vagy akár radikális iszlamista.

Ők túlléptek már ezeken.

2021. nov. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az a baj hogy minden a távol keletről jön, legálábbis ide kelet-eu ba.

Samsung tv monitor saomi teló, japán ps5, amit már nem lehet venni stb.


Mármint a ps5-ből hiány van, mert nem adnak ám mindenkinek.



[link]

2021. nov. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 kürasszír ***** válasza:
91%

Nem az a veszély, hogy Kína, ami még mindig egy kőkemény diktatúra fogja más országokra a maga rendszerét ráerőltetni.


A veszély abban áll, hogy Kínával szövetségre lépő, jelenleg demokratikus országok kormányai a demokrácia felszámolására fogják igénybe venni a kínai szövetséget.


Kína valóban pragmatikus, neki jelenleg mindegy, hogy a szövetségesei demokratikus országok, vagy diktatúrák, de mivel Kína kemény diktatúra, egy másik diktatúra jobb, megbízhatóbb partner a számára, mint egy demokrácia.


Jelenleg Kína szövetségesei között egy igazi demokrácia sincs.

2021. nov. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!