Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Milyen károkat okozna ha a...

Milyen károkat okozna ha a szavazati jogot 18 éves korról 16-ra csökkentenék?

Figyelt kérdés

Milyen károkat okozna ez az országnak?


Soroljatok fel néhányat légyszíves.



2021. nov. 30. 17:43
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
Még több felelőtlen embernél lenne szavazati jog.
2021. nov. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
94%
A fiatalok nagy része nem megy el. Szavazóbiztos vagyok, középkorúak szoktak lenni és idősek, pedig van a körzetben sok fiatal, mert a saját lakhelyem a körzetem. Munkahelyen is ezt látom. Úgyhogy szerintem semmi változás nem lenne
2021. nov. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%

Az ellenzéknek kedvezne. Hüvelykujj-szabályok:

- a konzervatív értékrend felé jobban hajlanak az idősebbek, míg a fiatalok inkább a liberálisabbak felé;

- a mindenkori regnáló hatalommal általában a fiatalok kevésbé vannak megelégedve (kivéve ha a részükre széleskörű kampányba, pénzosztásba kezd), jobban "váltáspártiak" mint az idősebbek.

2021. nov. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
9%
Elemi csapást. Csomó páva szavazhatna, aki nem csak adót nem fizet, de nem is katonaviselt.
2021. nov. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Tipikus kommunista módszer a szavazati kor leszàllítása. Minél fiatalabb valaki, annál könnyebben befolyásolható. Ez ennyire egyszerű.

Kommunista országokban gyakori, demokráciákban ritka.

2021. nov. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
88%

#5 Az idősek és a tanulatlanok is könnyen befolyásolhatóak, nem csak a fiatalok. Inkább abban van igazság amit a hármas írt, a fiatalok inkább valamilyen radikálisabb irányvonalban hisznek, hiszen abban a korban lázadnak, kamaszodnak és ehhez kleresnek partnert. Olyan pártot fognak választani ami ellentmond a jelenlegi kormánynak és szembemegy az intézkedéseivel, mert a saját küzdelmüket látják benne. Én is Jobbik szimpatizáns voltam még 2016 környékén, 16 éves koromban, pedig a Jobbik akkor még nem volt ilyen elfogadó és visszafogott, mint most. És a kérdés alapján akkor már szavazhattam volna és valószínű el is mentem volna szavazni.

Később aztán rájönnek hogy a szélsőséges nézetek sokszor több kárt okozhatnak mint hasznot, ezért a középkorúak már inkább konzervatív irányvonalakban hisznek és nem szavaznak szélsőségekre. Tehát a szavazókor lejjebb vitele inkább a szélsőséges (szélsőjobb és szélsőbal egyaránt) nézeteknek kedvezne, és a legjobban a hagyománytisztelő, konzervatív pártok éreznék meg. Bár az is igaz, hogy 16 évesen a fiatalok még nem foglalkoznak politikával, így eleinte nagy változásokat nem hozna, viszont ez később úgyis hozzáigazodna az életvitelhez, hiszen ugyan úgy természetes lenne hogy szavazhatnak 16 évesen mint ahogy most természetes a 18-as határ.

2021. nov. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!