Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Létezik olyan kormány rendelet...

Létezik olyan kormány rendelet amelyik arra kötelez, hogy a saját magán lakásomban a nap 24 órájában maszkban legyek, és maszkban aludjak, sőt maszkban fürödjek?

Figyelt kérdés

A kérdés azért vetődött fel bennem mert 2021. december 21.-én a délelőtti órákban egy Tescos futár arra akart kötelezni hogy a saját magán lakásomban maszkot hordjak a Tescoból rendelt árú átvételekor. Arra hivatkozott hogy zárt térben kötelező a maszk használat. De a "A Kormány 633/2021. (XI. 18.) Korm. rendelete

a veszélyhelyzet idején alkalmazandó védelmi intézkedések második üteméről szóló 484/2020. (XI. 10.) Korm. rendelet módosításáról." Rendelet nem említ, zárt tért, de magán lakást sem említ. Létezik egyáltalán ilyen hogy magán lakásban vagy zárt térben, törvényi megfogalmazásként értendő? Csak azért kérdem mert ha újabb futár jönne akkor hogyan álljak hozzá, húzzak maszkot, és esetleg kesztyűt is? Saját magán lakásban? A sok rizsára nem vagyok kíváncsi! Csak a törvényi részre! Köteles vagyok-e saját magán lakásomban maszkban lenni? Mert én erre utaló részt nem találok egy jelenleg érvényes jogszabályban sem. Esetleg én tévedek vagy a futár? Első sorban jogászok segítségét kérem.



2021. dec. 3. 18:03
A kérdező szavazást indított:
Igen, saját magán lakásodban, hordsz-e száj, és orr maszkot?
Nem, nem hordok a saját lakásomban száj, és orr maszkot!
22 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Az hogy kimész a futár elé meztelen arccal az még nem a magánlakásra vonatkozik hogy vedd fel a maszkod
2021. dec. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%
Az ilyenek miatt tart ott az ország ahol... :D
2021. dec. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
Ki sem cserélheted mert akkor már nem 24 órás
2021. dec. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
Ma még csak 2021.12.03. van
2021. dec. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%
Nálad már december 21. van? Le kellene állni a szerrel.
2021. dec. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%
Szánalmas provokátor vagy.
2021. dec. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
76%
Előre megírta a dec. 21. gyakoris kérdését:)
2021. dec. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
80%

A futárok rengeteg helyre mennek, nagy a fertőzésnek kitettségük, és sokakat megfertőzhetnek. Célszerű neki is, és a vele találkozónak is maszkot hordani. Nem a nap 24 órájában, hanem csak abban a néhány percben. Az utcán is maszkban veszem át a küldeményt, bár három oltásom van. Egyszerű, ésszerű meglátásból, belegondolásból.

De te böngéssz jogszabályokat; ha nem találsz a helyzetedre vonatkozó maszkviselési kötelezettséget előírót, akkor olyat, hogy hol, és milyen módon kérhetsz jogi elégtételt. Ilyen világraszóló iszonyatos sérelem miatt akár az ENSZ Emberjogi Tanácsáig is el kéne menned.

2021. dec. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!