Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Támogatnátok Magyarország és...

Támogatnátok Magyarország és Horvátország újraegyesítését?

Figyelt kérdés

2022. jan. 13. 12:43
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
21 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
39%
Horvátország nem fog egy koloncot a nyakára venni, főleg nem domináns szerepben, Dalmácia többet ér mint egész Magyarország együttvéve.
2022. jan. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
1/Ez egy elég ostoba megállapítás, feltételezem hogy egy baloldali frusztrált vagy.
2022. jan. 13. 12:50
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
Minek? Európai Unióban élünk egy katonai-gazdasági-politikai szövetségben....
2022. jan. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
43%

De minek akarnának a horvátok minket?

Kérdező te hány koldust fogadtál már be?

2022. jan. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
4/ A kérdés arra vonatkozik hogy (te) támogatnád-e.
2022. jan. 13. 13:26
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, de minek támogassam? Feltűnt neked, hogy Schengeni övezet van és akár portugálig is leutazhatsz és láthatod a jeges Atlani-Óceánt... én ennek bőven örülök, hogy nem kell sorban állnom és mondjuk csak személyivel is tudok utazni....
2022. jan. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szegény horvátok... :))

Nem, amúgy. A perszonálunió elég fura lenne, mert egyik sem monarchia, Horvátországnak meg már 1868-tól saját parlamentje és teljesen autonóm belügye volt amúgy is.

2022. jan. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen igen.
2022. jan. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Valahogy a Horvátok és a Szlovének leginkább kiakartak szakadni ebből a Jugoszláv álom dologból.... szerintem elégedettek ők, hogy az EU-ban vannak, no meg a NATO-ban, én is elégedett vagyok ezzel....
2022. jan. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
96%
Horvátok megvannak maguknak, sőt a jobboldali, nacionalistább horvátok körében egyenesen népszerű az a konteó, hogy Orbán szándéka a Trianon előtti Nagy-Magyarország határinak újrarajzolása, illetve a Nyugat-Balkáni országok határrendezése. Nem értik meg, hogy ha van is jogos (etnikai alapú) revizionista elképzelés, akkor az pont nem Horvátország jelenlegi határait érintené. Volt is anno egy üzengetés diplomáciai szinten a két ország között, amikor pár éve Orbán egy régi földgömböt ábrázoló (rajta a Nagy-Magyarországgal) kívánt sok sikert az érettségizőknek a social médiában. Ők ezen rendesen kiakadtak, kvázi szándékosan félreértették, azt hitték,provokálja őket. No meg, ha annyira közeledne egymáshoz a két nemzet, akkor legalább a visegrádi országok közé beléptek volna. Én továbbra is tartom, hogy a lengyelek (esetleg a csehek) után a horvátok a legközelebbi testvéreink, viszont az utóbbi években diplomáciai szinten inkább semlegesek lettünk. Nem ebbe az irányba tart a világ. Viszont azt nem bánnám, ha a tengerparti nyaralásaim során az itthon megszokott alacsony bolti, éttermi árakkal szembesülhetnék, igaz az utóbbi néhány évben Magyarország erősen zárkózik felfelé ebből a szempontból sajnos. :)
2022. jan. 14. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!