Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ilyen inflációs adatok mellett...

Ilyen inflációs adatok mellett meddig lesznek tarthatóak a bérek? 7 % feletti infláció és nullás emelések sok helyen-ez így meddig lesz tarható?

Figyelt kérdés

[link]



2007 nyarán volt utoljára magasabb infláció, mint most, még a 2021. decemberi, 14 éves rekordot jelentő szintről is tovább gyorsult az árak emelkedése.


7,9 százalékos volt az infláció januárban – számolt a Központi Statisztikai Hivatal.


Ez még a 2021. novemberi és decemberi 7,4 százalékosnál is magasabb. Így most már majdnem 14 és fél éves rekordról beszélhetünk, ennél nagyobb inflációt utoljára 2007 augusztusában mértek (az 8,3 százalékos volt).


2022. febr. 11. 13:15
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Mindjárt adok én neked akkora nullszaldót, hogy szaltózol egyet.
2022. febr. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2%
Bármeddig. A bérek növekedése még így is meghaladja az inflációt.
2022. febr. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

"A bérek növekedése még így is meghaladja az inflációt."



??? és a 0 %-os bérnövekedés hogy haladja meg az inflációt, azt elmagyarázod?


Várnám. Köszönöm.

2022. febr. 11. 13:27
 4/8 anonim ***** válasza:
8%
Jó. Tarthatóak lesznek. Az alapélelmiszerek úgyis limites árúak. Én elégedett vagyok👌
2022. febr. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
én is az lennék, csak az a baj hogy kettőnél több agysejtem van így nem talál nálam célba a kipcsák propaganda
2022. febr. 11. 13:38
 6/8 A kérdező kommentje:

"Az alapélelmiszerek úgyis limites árúak"


Ja értem, tehát te búzafinomliszten és farháton élsz. értem.

2022. febr. 11. 13:39
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A bérek bármeddig tarthatók. 200 ezer az 200 ezer lesz a következő hónapban is.
2022. febr. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Inflaciot a nemzeti banknak kell megallitania, ami elv egy fuggetlen szervezet, csak a gond h az eladosodottsag miatt az egyetlen ut a hitelek elinflalasa.


Es megint a megtakaritokkal, szegenyebbekel es kiszolgaltatott emberekkel fizettetik meg a felelotlenul osztogagott penzeket.


Igazsagtalan a vilag es az emberek ostobasaga tartja fent.


Szoval csak a tortenelem ismetli magat semmo kulonos.

2022. febr. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!