Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha megszólala bombariadó, van...

Ha megszólala bombariadó, van hova menekülni/elbújni a városodban?

Figyelt kérdés

Miért nincs erről semmi információ? Ha a városomra gondolok, aggasztó, hogy sehol nem tudok óvóhelyet. Esetleg nincs is? Akkor mit tegyünk ha megszólal a bombariadó és tényleg támadnak majd? Vagy más városokban van egyértelmű óvóhely?

A minkben nincs se metró, se földalatti, se stadion, semmi, ahova össze lehetne gyűlni és biztonságot adhatna.

Erről miért nincs oktatás/információadás stb?



2022. febr. 25. 09:24
 1/7 anonim ***** válasza:
92%

Én nem tudok ilyenről.Viszont a házunkban van óvóhely,ott bujkált nagyanyám apámmal a világháború alatt.Nagyapám hősi halált halt a fronton,ők viszont túlélték a háborút.Emlékszem mama sokszor mesélte milyen volt mikor bevonultak először a németek,majd az oroszok.

Na de itt ilyesmiről szó sincs,szerintem minket ez a háború nem fog érinteni.Elnézést a félig off válaszomért.🙂

2022. febr. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%

"Miért nincs erről semmi információ?"


Azért, mert a légópincék nem az átlagembernek vannak kialakítva, hanem a magasabb kasztnak.

Minden városban vannak óvóhelyek, ha van laktanya, akkor annak közelében keresd, ha nincs, akkor valamelyik régebbi közintézmény alatt. De oda te nem fogsz lejutni, oda a polgármester, az önkormányzati képviselők, az országgyűlési képviselők és ezek családtagjai mehetnek csak le.

2022. febr. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Budapesti vagyok, 2 percre van. Viszont ha itt is háború lenne inkább mennék vidékre a családomhoz.
2022. febr. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%

XD


Pécs ebből a szempontból igencsak szerencsés hely. Szinte az összes tömbház pincéje ELEVE légó-pince. Szép vastag kukucskálós ajtókkal, 25 cm vastag, tömör betonból készült, qrva nehezen nyitható "ablakokkal".

2022. febr. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én meg a déli határnál lakok egy kis faluban, ebből a szempontból jobb helyen nem is lehetnék.
2022. febr. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
4es: Az én városomban is vannak ilyen pincék, de hogy hogyan nyílik, be lehet e menni majd oda vagy kinek a tulajdona, arról nem tudunk semmit. Nincs laktanyánk, de a gimnáziumunk alatt van pince, alagút is. Talán oda bejuthatunk.
2022. febr. 25. 10:28
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én tömbház-takarító voltam egy ideig, ezért ismerem a pincéket. A nálunk lévők jelenleg is használatban vannak mint tárolók.
2022. febr. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!