Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért szigorít vagy nem lazít...

Miért szigorít vagy nem lazít sok ország a COVID omicron variánsa miatt, amikor december óta tudjuk, hogy enyhébb?

Figyelt kérdés

Decemberben már jelentek meg cikkek arról, hogy az omicron határozottan kevésbé támadja a tüdőt, mint az előzőek, ritkábban juttatja kórházba a fertőzötteket, kisebb a halálozása, kevésbé veszélyes. A koronavírus.gov.hu oldalon is igen ritka az elhunyt fiatal és kevesebb a középkorú is. Hogy a reprezentatív felől a kevésbé reprezentatív felé menjek, fél ismerősi köröm elkapta és jómagam is, nálam volt a legdurvább az 1-1,5 hét erős megfázásjellegű tünetekkel. Senkinél nem maradt vissza semmi, mindenki visszatért a sporthoz is, aki sportol, nekem jobban megy, mint valaha.


Miért tervez zárni a világ?


Azt tudom, hogy Orbán alapvetően azért törölt el mindent, hogy megtarthassa a birkamenetet és hogy ne csökkenjen a népszerűsége a választások előtt.


Ettől függetlenül egy erős nátha miatt miért kell zárnia a világnak?



2022. márc. 23. 09:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
15%
Ahogy a kezdeti gyilkos vírus mára egy szelíd náthává lett, úgy a mostani nátha is mutálódhat újra egy tömeggyilkos járvánnyá.
2022. márc. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
És ezért soha többé nem élünk szabadon? Az influenza is mutálódhat spanyolnátha erősségűvé bármikor, mégsincs lockdown 1919 óta.
2022. márc. 23. 09:56
 3/14 anonim ***** válasza:
51%

"Azt tudom, hogy Orbán alapvetően azért törölt el mindent, hogy megtarthassa a birkamenetet és hogy ne csökkenjen a népszerűsége a választások előtt."


Ez a foci EB-nél is unalmas volt. Ezek a lezárások nem ingyen vannak, ha úgy ítélik meg, hogy az ellátórendszer bírja a terhelést, akkor nincs szükség ezekre. Vannak nyugati országok, ahol a lakosság rendpártisága erősebb, ott is ugyanolyan populista rezsimek vannak. Ha bemonitorozzák, hogy a közvélemény zárást akar, akkor zárnak. Nálunk az egyéni védekezésen van a hangsúly, aki akarja, kéri az oltást, aki nem akar tömegbe menni, az nem megy, aki nem akar külföldön nyaralni, az itthon marad stb.

2022. márc. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
A delta alatt azért erősen úgy nézett ki, hogy Orbánnak a népszerűsége a fontosabb az emberéleteknél. Rettenetesen sok volt a halott és minden oldalra jutott 30 alatti vagy legalábbis 30 körüli is. De a birkamenet fontosabb volt a delta alatt. A maszkot is az ellenzék sírta ki, hogy legyen.
2022. márc. 23. 10:01
 5/14 anonim ***** válasza:
13%

"És ezért soha többé nem élünk szabadon?"


Miben vagy korlátozva? De most komolyan, miben?

2022. márc. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Elolvastad a kérdést? Nem Magyarországról beszélünk. Hanem arról, hogy a világ szigorít. Ha megtanultál olvasni, visszajöhetsz.
2022. márc. 23. 10:08
 7/14 anonim ***** válasza:
82%

"Rettenetesen sok volt a halott és minden oldalra jutott 30 alatti vagy legalábbis 30 körüli is."


2020 őszihez képest is alacsonyabb volt, akkor azért zártunk, mert meredeken megindultak a számok és nem lehetett látni, hogy hol a vége és oltások sem voltak. Nyilván nem lottó alapon ment, kiszámolták, hogy milyen következményekkel jár, ha a svéd modellt követsük kvázi és bejött. Az, hogy az elhunytak hány évesek, szomorú de gyakorlatilag lényegtelen abból a szempontból, hogy az ellátórendszer teherbírása nem volt veszélyben.

Egyszerűen megunták az emberek ezt a halálkampányt, hullalicitálást, látták, hogy 21 tavaszán fél év óta tartó zárásokkal meg kijárási tilalmakkal sikerült rekordszámú halottat összehozni, egyszerűen belefáradtak.

2022. márc. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
6! Kiírtad a kérdést? Végig Magyarországról meg a te tapasztalataidról írsz! Ha megtanultál kérdést kiírni visszajöhetsz!
2022. márc. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

2021 őszén is rekordszámú halott volt. Ráadásul nem tudom, ki hogy van vele, de én rettenetesen féltem a deltától. Most is félnék, ha az fertőzne.



De ettől még nem Magyarországról kérdeztem, hanem a világról. Az omikron egy nátha és a világ zár.

2022. márc. 23. 10:16
 10/14 A kérdező kommentje:

8


Olvasd el a főkérdést és az első pár mondatot.



Miért szigorít A VILÁG?

2022. márc. 23. 10:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!