Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hitler progresszív polgárjogi...

Hitler progresszív polgárjogi harcos volt?

Figyelt kérdés
A természetes egyenlőtlenségeket igyekezett korrigálni a numerus claususszal, hogy származás alapján igazságosabb legyen az egyetemi hallgatók aránya. Ez hasonló, mint a feministák által kívánt női kvóta.

2022. márc. 24. 16:58
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
#10: A zsidóság aránya Magyarországon a legdurvább becslések szerint 2%. Az előbbiek alapján rendben van, ha hozunk olyan törvényt, hogy 2% lehet az arányuk a felsőoktatásban?
2022. márc. 24. 19:28
 12/17 Isti22 ***** válasza:

Nem, mert ez negatív diszkrimináció. Nincs olyan tanulmány, amely kimutatta volna, hogy zsidók pusztán zsidóságuk miatt pozitív diszkriminációban részesülnének más - többek közt a többségi - etnikumokkal szemben (sőt, itthon elég magas az antiszemitizmus).


Ha egy etnikum alulreprezentált az élet valamely területén és ennek oka pusztán az etnikumában keresendő, akkor indokolt lehet a felzárkóztatásuk többek között pozitív diszkrimináció segítségével.


Abban az esetben lehetne indokolt, ha nem zsidókat ugyanolyan vagy hasonló felvételi pontszámok ellenére sem vesznek fel a felsőoktatásba.

2022. márc. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
#12: Nem értem, miről beszélsz. Ha a nemekre lehet hozni arányossági kvótát, akkor a nemzetiségekre miért nem? Arról se tehet senki, hogy milyen neműnek született.
2022. márc. 24. 20:22
 14/17 A kérdező kommentje:
#12: Valamint az is elég érdekes, mennyire önkényesen jelented ki, hogy mi pozitív- és mi negatív diszkrimináció, és még észre se veszed.
2022. márc. 24. 20:24
 15/17 Isti22 ***** válasza:

Azt hittem, ezt már tisztáztuk: ott lehet szükség pozitív diszkriminációra ("arányossági kvótákra"), ahol negatív diszkrimináció éri az adott hátrányos helyzetű csoportot.


Ahogy írtam, amennyiben indokolt, etnikai alapon is lehet alkalmazni pozitív diszkriminációt.


Nem értem, ebben hol az önkényesség.

2022. márc. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
#15: Ott, hogy szerinted valahol igazságtalanság van, máshol meg nem, és ez alapján döntöd el, hogy éppen mi számít negatív és mi pozitív diszkriminációnak. Más meg máshogy látja, lehet, hogy pont fordítva, mint te. Innentől pedig nem beszélhetünk arról, hogy mi negatív és mi pozitív diszkrimináció, mert ami az egyiknek negatív, az a másiknak pozitív. Így tehát eljutottunk oda, hogy a diszkrimináció, ha pozitív is, mások szemében lehet negatív. Tehát a pozitív diszkrimináció is negatív diszkrimináció.
2022. márc. 24. 21:29
 17/17 Isti22 ***** válasza:

Már miért lenne "szerintem" kérdése? Elég egyértelműen kimutatható, ha egy csoportot negatív diszkrimináció sújt.


(Nyilván van egyfajta értékrelativizmus, pl. van társadalmi közmegegyezés abban, hogy a bűnözőket negatív diszkrimináció kell, hogy sújtsa, de gondolom nem erre gondoltál.)

2022. márc. 25. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!