Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Orosz gáz és olaj nélkül...

Orosz gáz és olaj nélkül Európa becsődölne/válságból válságba esne?

Figyelt kérdés

2022. márc. 31. 19:30
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
35 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem tudom csőd lenne e, de nagyon nehéz időszak lesz.
2022. márc. 31. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%
Nem valószínű hogy hagyni fogják európa gyengülését.. mert ez egyenesen ahhoz vezetne hogy megújuló energiaforrásokkal váltsák le a jelenlegit.. új technológiák jelennének meg és a gáz és kőolaj piaca is bezuhanhatna.
2022. márc. 31. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
57%
2es "megújuló energiaforrásokkal váltsák le a jelenlegit" ezek miféle dolgok mert a szélkerék és a napelem az pont akkor nem termel amikor kellene . ukrán elnők/usa szeretné becsődölve látni európát
2022. márc. 31. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Paczalos István ***** válasza:
54%
Nem csődöl be, de nagyot bicsaklik, Amerika nagy örömére. Nekik az egyik nagy konkurenciájuk esik vissza úgy, hogy még közben gázért is pitizni fog nekik.
2022. ápr. 1. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Paczalos István ***** válasza:
45%
Visszatérve: A Műszaki Magazinban volt cikk róla, hogy szabadalmazták a mikni reaktorokat, és tömeggyártásra kezdik áttervezni őket. Egy gáz hűtésű, 1MW teljesítményű reaktor sok helyen megoldaná az energiakérdést. Ezenkívül decentralizálná az energiatermelést. És még a tokamak projektről nem is beszéltünk, ami szerintem 5-6 éven belül működni fog, és a fissziós reaktorokat le lehet váltani hidegfúziósokra.
2022. ápr. 1. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

Én úgy gondolom ,hogy jelenleg ,Európa az egyetlen hatalom ,ami feláldozható, a demokrácia életbetartásáért.Szerintem Európa most le fog szegényedni.

A nyugatbnak két esélye van, vagy háborúzni fog, vagy népírtást csinál.Bármiről is lesz szó, nyugat jól jár belőle.Az idők változnak.Sajnálom ,hogy ezt elcsesztük.Okosabban is lehetett ezt volna, ebből is látszik, hogy nem a népeket nézik, hanem az érdekeket.

2022. ápr. 1. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Csomorkány ***** válasza:
27%
Nincs igen/nem válasz: egy ideig ugyanis mindenképpen. Azután alkalmazkodnánk a helyzethez. Ami még hozzátartozik, hogy ha az oroszok méltóztatnak megnormálisodni, lehet majd tőlük mindent venni, baj a monopóliummal van. Azzal tudnak zsarolni.
2022. ápr. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
45%
5ös értem én hogy belső égésű motor de mi húzza . "Visszatérve: A Műszaki Magazinban volt cikk róla" igen ott sok minden van de a valóság az hogy oroszok nélkül szopunk de nagyot . majd lesz valami 10-100 év múlva , fuziós erőművek sok mindent csinálnak majd csak működni nem fognak .
2022. ápr. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
26%

Bármit találunk ki, legyen az elekrtomos autó, vagy vízzel működő, egy mindegy.Minden gépezethez kelleni fog majd valami olyan anyag, amiért érdemes lesz háborúzni.

A lényeg az ,hogy az ami eddig volt, mármint ilyen fajta élet, hogy mindenkinek lehetett minden, azt elfelejthetitek.Szépen lassan ,rengeteg dolog lesz betíltva, vagy úgy megadóztatva, hogy az emberek lemondjanak róla.

Itt valószínű, nem csak az olajról van szó, hanem sok más anyagról, ami a közeljövőbe ki lesz bányaszva vagy fogyóban van.Ami annyit jelent, hogy csak gazdálkodni lehet belőle, vagy bizonyos országok már nem akarnak exportálni.Vagyis a világpiac átalakul, a gazdaság vagy összeomlik, vagy végleg lelassul.Stbstb

2022. ápr. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

Egyedül azt nem értem ,hogy eddig a világot Amerika befojasolta legjobban.Egyszerűen nem tudom épp ésszel felfogni, hogy tudott megengedni elpazarolni egy olyan fontos anyagot mint az olajat,amire az egész világgazdaság épül.

Egyszerűen nem tudom ezt megérteni.

Miért nem gazdálkodtunk az olajból.

Megérte a sok bulizás, meg marháskodás?

2022. ápr. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!