Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Vajon ünnepeinken miért...

Vajon ünnepeinken miért lobogózzák fel országunkat Elefántcsontpart zászlaival? Valaki fejéből kipattant az agyalágyult ötlet, hogy zászlónkat elforgatni lehet! Vajon ez nem nemzeti jelképünk sárba taposása-e?!

Figyelt kérdés

Lépegetünk az októberi nemzeti ünnep felé, amikor is zászlódíszbe öltöztetik az országot. Megjelennek az utcákon áthúzott drótokról lelógó, és mindenhonnét lecsüngő trikolorok, a függőlegesen csíkos piros-fehér-zöld lobogók. ELEFÁNTCSONTPART zászlai! Azok lengenek mindenütt!

Mert milyen a magyar trikolor?

VÍZSZINTESEK RAJTA A SÁVOK, A PIROS, A FEHÉR ÉS A ZÖLD. Vajon kinek fejéből pattant ki az agyalágyult ötlet, hogy nemzeti lobogónkat forgatni lehet? Lehet, persze, forgatni,akár a 45 foknál tovább is, hogy Olaszország zászlajává legyen. Miért is ne?! Esetleg, a lángelmének, aki divatba hozta az elefántcsontparti megoldást, lehetne további ötlete: a fehér sávot hullámoztani érdemes a változatosság kedvéért, mit számít, hogy így nemzeti ereklyénkből Seychele trikolorja lesz? Talán ez a köztársaság rosszabb, mint Elefántcsontpart?


2010. szept. 15. 23:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Elefántcsontpart zászlajában narancssárga csík van. A zászlók pedig bizony elforgathatók. Akinek ez a legfontosabb egy nemzeti ünnepből, hogy milyen szögben áll a zászló, az meg inkább gondolkozzon el rajta, hogy miért ez a legfontosabb neki.
2010. szept. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Igazad van. Tényleg narancssárga. De miért lenne a zászló elforgatható?

Mondjuk, az egyesült államok zászlaja szokott hosszában csíkos leni, és jobb oldalán fityegni a csillagos, kék mező?

Vajon Bhutan zászlaján a sárkányka bután pofára eshet, mit sem számít, mert FORGATNI szabad?

Vagy csak a mi lobogónk "kifordítva, befordítva, mégis" magyar zászló a magyar zászló? A vízszintesből nyugodtan lehet függőleges? Akkor talán lehetne csücskével fellógatni? Hogy ferdén álljanak a sávok? Úgy is guszta lenne!

Tanácsodat megfogadnám, elgondolkoznék, ha lenne reális alapja, ha nem csupán rosszindulatú képzelgésedről lenne szó. Ugyanis egyetlen szóval sem említettem, hogy nekem mi a legfontosabb.

2010. szept. 15. 23:35
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Azért elforgatható, mert TÉGLALAP alakú. Ha te 90 fokkal elforgatod, az sem lesz olasz vagy más zászló. Próbáld ki, ha nem hiszed, de ez alapszintű geometria.
2010. szept. 15. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
59%
Engem inkább az zavar, hogy olyan magyar zászlókat is látok, amikben olyan sötét a zöld sáv, hogy már feketének látszik. Biztos meg van szabva, hogy milyen határokon belül mozoghatnak a színek. Akkor meg, hogy gyárthat valaki piros-fehér-fekete magyar zászlókat?
2010. szept. 15. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
84%
Irigylem a problémáidat.
2010. szept. 16. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
92%
Viszont Románia és Csád zászlója teljesen egyezik.
2010. szept. 16. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
88%
Én sem értem teljesen a felháborodásodat. Nem azért, mert ne lenne igazad az elforgatást illetően, hanem úgy gondolom ennél jóval nagyobb problémák is vannak az országban, miért pont ez szúrja a szemed annyira?
2010. szept. 16. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
80%
Engem meg az zavar, hogy Budapestnek zászlója román!
2010. szept. 16. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 hollófernyiges ***** válasza:
83%
Nem román hanem csádi :)
2010. szept. 16. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
89%

"Engem inkább az zavar, hogy olyan magyar zászlókat is látok, amikben olyan sötét a zöld sáv, hogy már feketének látszik."



Ez azért van, hogy sokat lehessen mosni.

2010. szept. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!