Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az Európai Unióval egykor...

Az Európai Unióval egykor kapcsolatos "hurráoptimizmus" hova tűnt belföldről és külföldről?

Figyelt kérdés
Tagállamok konfliktusa Brüsszellel (a migrációval kapcsolatban), Nagy-Britannia kilépése az EU-ból (Brexit), idehaza még mindig forinttal fizetünk (euró helyett), stb...?

2022. máj. 12. 09:30
 1/4 anonim ***** válasza:
64%

Külföldön saját tapasztalatból tudom, hogy nem tűnt el, és még csak át sem alakult. A legtöbben csak megélik, hogy eu tagok és örülnek neki!

Élvezik, hogy határtalanul utazhatnak, nincs roaming, szabadon dolgozhatnak és kereskedhetnek a másik országgal. Külföldön ez alap lett!

Hogy, otthon, mi van, azt már a politikusoktól kell megkérdezni, otthon, csak ők értenek bármihez is!

2022. máj. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
71%
Az ember, főleg a magyar olyan, hogy a jót könnyen megszokja, és a problémákra fókuszál. Főleg, ha a kormányzat folyton ez utóbbiakat harsogja. Mert az például jó, hogy nem kell vámot fizetni, ha Németországban veszel valamit. Az is jó, hogy ha úgy döntesz, x évig Franciaországban akarsz dolgozni, megteheted. Ha egy túrát akarsz tenni az osztrák Alpokban, nem kell vízum, nem kell útlevél, úgy utazol oda, mintha országon belül tennéd. Lehetne folytatni. Igen, vannak problémák, amelyeket meg kell oldani, és meg is fogják oldani a tagállamok. De szerintem Európa országai csak összefogva tudnak versenyben maradni a világban.
2022. máj. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
30%

Hatalmas utat járt be az eu. Mármint úgy értem, én rajongásig szerettem 20 éve, most viszont már utálom. Kiváló gondolat, Európa versenyképességének az egyetlen potenciális megőrzője, de mára teljesen kikerült a fókuszból ez a tevékenység. Felduzzadt a bürokrácia, lett melegstratégia, van jogállamisági genyózás, hetvenhetes cikkelyezés, csak európa versenyképességével és hosszútávú világpolitikai érdekeivel és a geopolitikai stabilitással nem akar foglalkozni senki.

Nem azt mondom, hogy ki kell belőle lépni, félre ne értsen senki. Ameddig van még benne pénz, azt ki kell szedni, utána viszont lépni kell, ha továbbra sem kíván a lényegi dolgokkal foglalkozni az eu.

2022. máj. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 tobas ***** válasza:
63%

Itthon soha nem látott támogatottságon az euró bevezetése és az elmúlt évtizedben a felmérések egy pozitívabb gondolkodást mutattak eurót kapcsolatban.


"továbbra sem kíván a lényegi dolgokkal foglalkozni az eu."


Azért még mindig többet foglalkozik lényegi dolgokkal, mint mondjuk Magyarország, csak ugye itthon nem az kerül előtérbe. Na meg attól, hogy 10 millió ember szerint valami lényegi, még nem biztos, hogy 300 millió is így gondolja.

2022. máj. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!