Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Európában bírni fogják az...

Európában bírni fogják az átlagemberek az oroszok elleni szankciókat?

Figyelt kérdés

2022. máj. 15. 21:12
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%
20# nem tudom feltűnt e, de nincs energia válság, pont annyi energia hordozó érhető el mint eddig csak az EU annyira mélytorkozza az amerikaiakat hogy a f@sztól való fuldoklás közben képes eldobni az olcsó energiahordozókat. De majd meglátjuk mennyire lesz versenyképes az EU a drága olajjal. Nézz már meg egy ultrahang műsort a youtubeon ne csak 444-ről tájékozódj.
2022. jún. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
0%

Klímaváltozásról, fenntartható gazdaságról, fosszilis tüzelöanyagok kivezetéséröl és megújuló környezetbarát energiára való átállásról hallottál már? Gondolom igen, de az agytekervényeid nem képesek ezt összefüggésbe hozni a többi dologgal.

Tudom hogy van még sok köolaj meg földgáz, azt is tudom hogy a szankciók miatt ennek kivezetését hirtelen megnyomta a kialakult helyzet. Az EU 2050 körülre igyekszik megoldani a CO2 kibocsátás nullára redukálását. Biztosan kelleni fog még minden országnak köolaj és gáz, de nem ennek beszerzése a fö irány, hanem ennek a kiesö résznek a kiváltása. A felmelegedés melegebb, szélsöségesebb idöjárást, kevesebb termöföldet, több élhetetlen terület miatt meginduló migrációt, élelmiszerválságot, stb. okoz hosszútávon. Ezért ennek lelassítására törekedve eröltetik a megújuló, klímaneutrális energiát minél szélesebb körben, ami még rengeteg fejlesztést és befektetést igényel. Minél lassabb lesz ez a folyamat, annál nagyobb kaki lesz hosszú távon. Ezt nevezik energiaválságnak, nem azt hogy van-e vagy nincs mit elégetni, amivel tovább mérgezzük magunkat és a bolygót, ráadásul növekvö mértékben, mert egyre több energiát használunk.

Az hogy egyes müsorokban kifejezetten a gazdasági részéröl beszélnek kizárólag a köolaj szempontjából nem fedi le az egész témát. Neked sem ártana kicsit szélesebb körben utána olvasni a dolgoknak.

2022. jún. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%

Jaj mostmár meg a klíma kártyával jössz. Elfogynak az érvek jön a hit:D kellene nektek hívőknek valami templom féleség, ahol imádkozhatnátok egy keresztre feszített Grétához.

De mindegy is, így sem lesz olaj embargó, mert az EU gazdasága nem bírná ki, csak azért szavaznak igennel mert tudják hogy Orbán úgyis vétózni fog.

2022. jún. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%

#23 Vicces, hogy 2 perc alatt hogy tudnak váltani.

Évekig ment a klímahiszti, hogy legyen napelem meg nem kell atomerőmű, vegyél bio terméket meg ne égesd a kerti hulladékot hanem komposztáld, aztán amint vált a széljárás máris megy a "ne vegyél orosz gázt meg kőolajat ami csővezetéken jön, hanem vegyél cseppfolyós palagázt meg tartályhajón hozott kőolajat a világ túlsó feléről.

Csak egyszer lennének már konzekvensek és ne én kapnám meg, hogy túl nagy az ökológiai lábnyomom, mert a 3 gyerekemet nem biciklivel viszem iskolába hanem kocsival, hanem átgondolná mekkora is lesz Európai ökológiai lábnyoma ha az Atlanti óceánon jön át a talaj rétegrepesztésével kitermelt földgáz az orosz gáz helyett!

2022. jún. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
0%

Az atomerömü nem a klíma miatt nem kell.

A szankciókat meg a háború miatt vezetik be.

A klímaváltozás nem hit kérdése.

A kerti hulladék égetés is bizonyítottan káros a közvetlen környezetére.

Remélem a három gyereked tanul valamit az iskolában és több esze lesz mint neked.

Az érvek nem fogytak el, csak te nem fogod fel miröl szól az egész.

"De mindegy is, így sem lesz olaj embargó, mert az EU gazdasága nem bírná ki, csak azért szavaznak igennel mert tudják hogy Orbán úgyis vétózni fog." :D kössz, ezzel feldobtad a napom! Egyébként olvasol híreket?

Könnyü lehet az élet ilyen együgyü gondolkodással.

2022. jún. 3. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%

Klímaváltozás van, globális felmelegedés nincs. A Föld éghajlata ciklikusan változik. Ez leginkább a naptevékenységen múlik, az emberiség ráhatása gyakorlatilag nulla. Annyit tehetünk, hogy alkalmazkodunk. De ha mégis van globális felmelegedés, akkor én örülök neki, hiszen így is egyre hidegebb van Magyarországon, akkor mi lenne anélkül? :)

Aki nem teljesen sötétzöld, az tudja, hogy atomerőművekre szükség van. Pusztán megújuló forrásokból nem tudjuk az energiaigényeinket kielégíteni. De én benne vagyok olyan megoldásban is, hogy mi normális emberek használunk megújuló energiát, ti liberális sötétzöldek meg világítotok gyertyával, mert nektek már nem jut. Esetleg termelhetitek napi 16 órában szobabiciklin a hiányzó mennyiséget :)

2022. jún. 3. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

#26

:) aranyos vagy, a klímaváltozás valóban ciklikus, DE az emberi tevékenység bizony gyorsítja a folyamatot.

Nem tudom miböl szürted le, hogy sötétzöld lennék.

A liberális dolog hogy kapcsolódik a témához?

2022. jún. 3. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
0%

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Találsz még böven erröl szóló oldalakat. Ha csak magyarul beszélsz van magyar nyelvre fordítási lehetöség a böngészöben. Ne félj, ezek nem a sátáni sorosista libbant nyugat hazug, tudatmegrontó oldalai.

2022. jún. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
0%
...ja, és a tudás nem fáj! ;)
2022. jún. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!