Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Létezhet tökéletes gazdaság?

Létezhet tökéletes gazdaság?

Figyelt kérdés
Nem rendelkezem nagy tudással a témában, csak crypto ügyekben vagyok jártas, itt sem régóta, de mindig azon gondolkozom a projekteket olvasva, hogy vajon létezhet-e olyan gazdaság/tokenomics, ahol minden ki van egyensúlyozva és fenntartható? Egyáltalán volt olyan időszak a történelemben amikor egy társadalom úgy élt, hogy nem volt senki és semmi elnyomva gazdaságilag?

2022. máj. 27. 07:13
 1/6 anonim ***** válasza:
32%
A Holló Rend Párt vezetése alatt természetesen.
2022. máj. 27. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

"Létezhet tökéletes gazdaság?"

Nem.

Ellenérdekek vannak a gazdaságban és emiatt egy állandó ide-oda mozgás van, ami valakinek éppen jobban kedvez, másnak meg nem kedvez egyáltalán.

A vevő mindig kiszolgáltatott, hiszen neki kell az amit meg akarna venni, de vagy nem tudja elérni az alternatív terméket vagy a szállítási költség magas vagy más a gond.

Ha meg a vevő szabadon válogathat, mert mindenből van a "boltban" kedvére, akkor meg a kereskedő, a termelő van gondban, hiszen a nyakán fog maradni egy része és nem tud elég magas árat kérni a termékért mindenki, amivel jól is jár és biztosíthatja a további működését.

Az ár mindig kereslet-kínálat függvénye, de ez meg állandóan változik, mivel a vásárlásaink jó része valójában teljesen felesleges, csak szeretnénk megvenni.

Gondolj bele, valójában mindenki meglenne a harmadik pár cipő, a tizenötödik zokni vagy egy újabb tányér nélkül is, és abba se halna bele senki, ha nem tudna venni a boltban kínai tésztát vagy brazil szalmakalapot! Tehát ezeket a termékeket azért tudják eladni, mert éppen van rá pénze az illetőnek és éppen van kedve megvenni azt. De ha változik ez, akkor a gyártó szimplán bezárhat. Ma már senkinek nem kell napernyő, holott egy évszázada a nők ezt akarták venni, vagy éppen nem vesznek az emberek tepertőt csak kis mennyiségben, hiszen már nem szokás azt enni. És akkor a divattermékekről még nem is beszéltünk, vagy a hullám szerűen a világot végigsöprő "érdekességeken", mint amikor minden gyerek akart magának egy bizonyos fajta játékot.

A gazdaságban épp ez a jó, hogy állandó változásban, mozgásban van, így lehet mindenkinek esélye és így mozog benne a pénz.

2022. máj. 27. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Annak idején mi társadalmilag vitatkoztunk 1 héten át egy melóhelyen erről -unatkoztunk na-. Én az eredeti kommunizmust vettem alapul, kollégám a munka alapú társadalmat, a harmadik, meg egy erős állami szférát, de igazából mindegyik rendszerben találtunk hibát. Nincs olyan, hogy tökéletes! Nem lehet, valaki mindig rosszul jár. A kérdés inkább a mennyire rosszul és ki.
2022. máj. 27. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
17%

Persze,ott van kalifornia állam, javaslom tanulmányozd át.

'Nem rendelkezem nagy tudással a témában, csak crypto ügyekben vagyok jártas, itt sem régóta'-elég morbid tudással rendelkezel,jól kiröhögtem magam mielőtt megírtam a válaszomat.

2022. máj. 27. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
6%
Létezhet, de csak kommunista államberendezkedésben.
2022. máj. 27. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy jól kinevetted magad. Kalifornia pontosan azt mutatja, hogy minden jó a rengeteg kivándorlóval az élhetetlenség miatt...az más kérdés, hogy a gazdagoknak tényleg maga a paradicsom, akik felemésztik a társadalom alsó rétegeit.

És értem én, hogy nem lehet mindenkinek jó...nyilvánvaló, de egy olyan gazdaság, ahol nem minden egy-egy pontba összpontosul és az emberek közötti anyagi különbségek emiatt nem hegy méretűek sokkal működőképesebb?! A tökéletességet erre értettem a hosszútávú fenntarthatóságra anélkül, hogy valaki éhezzen valaki pedig minden nap más lamboval furikázzon...gazdag fejlődő Kalifornia, elnyomott Dél-Amerika nélkül vagy gazdag földesúr szegény jobbágy nélkül. Ha valaki tud ebben a témában valami jó írást azt megköszönném.

2022. máj. 27. 10:30

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!