Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Politeia és demokrácia között...

Politeia és demokrácia között mi a különbség?

Figyelt kérdés
Arisztotelész szavai élve a görögöknél demokrácia volt, ami a rosszabb a 2 közül. Mi volt szerinte rossz és mi különbözteti meg a politikától?

2022. jún. 16. 22:15
 1/3 Meton ***** válasza:
A politeia az ókori görög városállamok államformája volt. A demokrácia lényegében ugyanaz, csak általánosabb. A mai demokrácia valójában áldemokrácia, mert a nép csak a képviselőket választja meg, ezután több beleszólása nincs a politikába. A döntéseket már a képviselők hozzák. Régen szó szerint a nép szavazott meg minden döntést, de elég húzós lenne, ha a mai világban minden reggel szavaznunk kellene.
2022. jún. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
hogy értve általánosabb? a különbséget nem értem, illetve hogy arisztotelésznek mi nem tetszett a demokráciában
2022. jún. 20. 12:58
 3/3 Meton ***** válasza:
A különbséget annyira ne feszegessük, én se vagyok történész. Az, hogy mi nem tetszett, már egyértelműbb. Fentebb említettem, hogy rendszeresen kellett szavazni. Ez a gazdagoknak mondjuk, hogy jó volt, de aki kézműves, vagy földműves, az a munka mellett ezt nem tudta csinálni. Aztán a napszámosok jobban ráértek és pénzt is kaptak a részvételért. Mivel ők nagyon sokan voltak, így ők lettek az uralkodó osztály, vagy nem tudom, hogy is nevezzem. A szavazataikkal ők döntöttek mindenben. Képzeld el, mintha Magyarországon a munkanélküliek hoznák a törvényeket. Gondolom, ez egyértelmű, hogy miért nem lenne jó.
2022. jún. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!