Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért nem értik meg az emberek...

Miért nem értik meg az emberek, hogy igazából annak nincs joga panaszkodni, aki elmegy szavazni és aki nem szavaz, az nyugodtan panaszkodhat?

Figyelt kérdés

Gyakran hallom, hogy azt mondják az emberek, "Ha nem szavazol, nincs jogod panaszkodni!", de az őszinte helyzet, én ezt sohasem értettem.


George Carlin elmagyarázza ebben a 44 másodperces videóban, hogy véleménye szerint, aki szavaz, annak nincs joga panaszkodni és aki nem megy el szavazni, annak nyugodtan szabad panaszkodni. Itt van a videó róla.


https://www.youtube.com/watch?v=2Jnf9GILjFM


Lefordítom a videóban hallható angol szöveget magyar nyelvre:


"Úgy hiszem, ha szavazol, nincs jogod panaszkodni. Az emberek szeretik ezt kiforgatni, azt mondják, "Nos, ha nem szavazol, nincs jogod panaszkodni!", hol van ebben a logika? Ha szavazol és megválasztasz hazug, inkopetens embereket, akik mindent tönkretesznek, te vagy a felelős azért amit tettek! Te okoztad a problémát, te szavaztál rájuk, neked nincs jogod panaszkodni! Én viszont! Aki nem szavaz! Aki valójában el se hagyta a házat a választás napján, én nem vagyok felelős azért amit ezek az emberek tettek, én annyit panaszkodok a probléma kapcsán amit amennyit akarok, mert nekem semmi közöm hozzá!".


Szeretném megkérdezni, az emberek jelentős része miért nem úgy gondolkodik, mint George Carlin? Miért nem látják be, hogy igazából annak nincs joga panaszkodni, aki szavaz?



2022. jún. 17. 10:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez hibás.

Aki nem szavaz, az lemond a jövőjébe való beleszólásról, meg sem próbál dönteni, másokra bízza.

Azonban panaszkodni mindenki nyugodtan panaszkodhat, ez nem függ össze a választással.

2022. jún. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%

Aki ellenzeki partra szavaz annak van joga hiszen o a szoges ellentettjet akarja sokszor az aktualis politikanak.


Ezzel szemben aki nem szavaz azt mondja neki mind1 mi van jo igy is ugy is.


Ettol meg panaszkodhat mindenki. Meg akik a kormanypartra szavaznak azok os hiszen sok esetben oket is becsapjak.

2022. jún. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
98%
Panaszkodni bárkinek joga van. Csak nem sokat ér.
2022. jún. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
46%

Egy klasszikust idéznék a youtube álbölcsessége helyett, Dantét: a közönyösök még arra is méltatlanok, hogy a Pokolra kerüljenek.

És igen, van ebben az országban hárommillió közönyös idióta, akinek minden jó, és ahhoz is lusta, hogy fölemelje a saját ügyében a valagát.

És van kétmillió fideszbirka, aki alapból mentális fogyatékos.

Nos, ennek az ötmilliónak igazán semmi oka a panaszkodásra.

2022. jún. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
34%

Az ellenzékiek panaszkodhatnak, a fideszeseknek kell befogni a szájukat, hiszen ők akarták ezt, kedvenceik kormányoznak.


Persze a fideszesek nem fogják fel, hogy a választások előtti pénzszórás kibillentette a költségvetés egyenlegét, ezért most annak a levét isszuk, hogy Orbán megvette egy tál lencséért az egyszerűbb emberek szavazatát.

2022. jún. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%

Igazi "bölcs" amerikai, azt hiszi, aki szavaz az mind egy irányba szavaz?

Vagy ott ennyire mindegy, ki van kormányon...

2022. jún. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Shai-Hulud ***** válasza:
89%
Basszus, azt azért ugye tudjátok, hogy Carlin egy HUMORISTA???
2022. jún. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező

Panaszkodni mindenkinek joga van, csak ha NEM szavazott, nem hibáztathatja azokat a kialakult helyzetért akik elmentek és szavaztak.

Aki szavazott az megtette amit tehetett. Aki nem ment el szavazni, az a döntést ráhagyta a többiekre - a kialakult eredmény miatt nem hisztizhet.

Ettől még joga van panaszkodni az események miatt, ahogy mindenkinek.

2022. jún. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az ne panaszkodjon (joga lehet hozzá, csak szerintem tehetett volna többet is, hogy véleményét kifejtse, a továbbiakban kifejtem) aki nem ment el szavazni, viszont azok akik elmentek szavazni azok úgy gondolom, hogy mindent megtettek a saját világnézetüknek megfelelően való közeledéshez. Akik viszont úgy gondolják, hogy nincsen olyan párt amelyeknek legalább lennénnek olyan ügyei amivel egyetért az is menjen el szavazni és szavazzon érvénytelenül (vagy szavazzon az MKKP-re), ezzel is jelezve hogy Ő veszi a fáradságot, tehát egy potencionális szavazó, csak nincsen a jelenlegi palettán olyan akit támogatni tudna, ezáltal lehetőséget teremt, hogy egy újabb párt majd az Ő érdekeire felfigyeljen a következő választáskor


Szerintem mindenkinek megér 4 évente mondjuk 1 órát az, hogy a világ közelebb kerülhessen ahhoz amit Ő gondol róla

2022. jún. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Alex Fly ***** válasza:
100%

Talán mertaga Carlin sem gondolta komolyan ezt a hülyeséget. Ez ey standupgelőadás részlete, ami a humorra van kihegyezve.

A valóságban pedig pont fordítva van: akinek annyira minden mindegy, hogy nem hajlandó beleszólni a saját élete alakulásába, annak semmi joga panaszkodni, ha az nem az ő elképzelése szerint alakul. Ő tehet róla, megvolt a legetősége a változtatásra. Nem élt vele, hanem azt választotta, hogy mások döntsenek helyette.

2022. jún. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!