Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A nemzeti anarchistákon,anarch...

A nemzeti anarchistákon,anarchofasisztákon kívül minden amnarchista antifa?

Figyelt kérdés

2022. júl. 8. 15:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudod ki azok a "nemzeti anarchisták" meg az "anarchofasiszták" akikről beszélsz, de nem lehetnek túl sokan.

Vannak anarchista csoportok Ukrajnában és Belorussziában, ők a klasszikus értelemben vett anarchisták. Tehát baloldaliak. De úgy baloldaliak, hogy nem csak kultúr-marxisták. De a világnak azon a részén ennek hagyománya van. Ez még csak közvetve is, de Nestor Machno öröksége.

Az Antifa ugyan nagyon szeret anarchista, és anarchokommunista zászlókat lobogtatni, de az Antifa kb. annyira anarchista a valóságban, mint amennyire Észak-Korea demokratikus, vagy mint amennyire a Fidesz "nemzeti keresztény".

2022. júl. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mégis hogy a francba lehet valaki nemzeti anarchista vagy anarchofasiszta, amikor a nacionalizmus vagy a fasizmus teljesen összeegyeztethetetlen az anarchizmussal?
2022. júl. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
#2 Én a nemzeti anarchizmust el tudom képzelni, mint egy harmadik utas ideológiát, amely a nemzetet mint határon belüli részt igényli viszont az azon belül lévő társadalomnak azt mondja, hogy itt viszont anarchizmus van.
2022. júl. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Kételkedőknek:


[link]

2022. júl. 8. 20:01
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem.
2022. júl. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nem.


Tehát a "nemzeti anarchisták" és "anarchofasiszták", nem nagyon okos nácik, akik annyit tudnak az anarchiáról, hogy egy menő piros A betű egy körben illetve, ha nincs állam, akkor a zsidáúk nem fosztják ki őket a rendszeren keresztül. Világos. Ha felcsaptak volna egy Mahno-t vagy valamit, maradtak volna sima nácik. :D

2022. júl. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Az anarchofasizmusról nem találtam külön cikket de azt is meg lehet találni.


https://www.youtube.com/watch?v=FPRfd5oUyb8&t=11s


[link]

2022. júl. 9. 15:13
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem a létezésüket tagadom, ahogy az elmebetegekét sem, hanem a jogosúltságukat és az intelligenciájukat. :D
2022. júl. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Értettem. Csak előtted voltak kételkedők.
2022. júl. 9. 15:41
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
#8 Hát igen a harmadik utas ideológiáknál eléggé gyakori szokott lenni, hogy értelmetlen, vagy összeférhetetlen dolgokat állít.
2022. júl. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!