Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért mi kell megfizessük az...

Miért mi kell megfizessük az árát az orosz-ukrán háborúnak?

Figyelt kérdés
Nem nagyon nagy politika követő de számomra egyértelmű,hogy Európa szerte a köznép fizet súlyos pénzeket az áremelkedésekre. Meddig fog ez fokozódni? Mikor térnek észhez az emberek?

2022. júl. 19. 10:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
9%

he?

covid előtt is volt infláció

usa kezdte az egész hisztizést

2022. júl. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem is állítom,hogy nem volt. Amúgy is mindennek megy fefele az ára,de az utóbbi hónapokban drasztikusan felemelkedett. És nem csak 1 országban!
2022. júl. 19. 10:26
 3/14 anonim ***** válasza:
67%
Nem tudom feltűnt-e, de háború van. Ha szerinted ez nem probléma, akkor menj ki Ukrajnába gazdálkodni a földeken és hozd be a termést a megszokott árakon.
2022. júl. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem tudom sikerült-e neked elolvasni a fő kérdést is?! Igen,feltünt. De miért is van? 2022-ben?
2022. júl. 19. 10:29
 5/14 A kérdező kommentje:
Amúgy meg ideje lenne nem import árúból élni!
2022. júl. 19. 10:31
 6/14 anonim ***** válasza:
86%
Nem tudom feltűnt-e, de háború előtt is már nagyobb volt az infláció, mint a szocik alatt.
2022. júl. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
3%
Mert oroszgyűlölő vezetése van a legtöbb európai országnak, akik be akarnak avatkozni.
2022. júl. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
8%
aki ugy gondolja hogy nem usa kezdte az egészt, akkor nézzen csak utána, hogy miért híresek a pénznyomtatásban :D
2022. júl. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

Orosz - Ukrán háború. Senkinek nem lenne semmi köze hozzá. Az Oroszok kérték is, hogy senki ne avatkozzon bele. Ezt nem tudták megállni. Szankcionálták az Oroszokat, az Oroszok meg mindenki mást. Nem lett volna semmi gond, ha nem avatkoznak bele. 2 nemzet vitája. Még ennyi se lenne, ha az Ukránok nem háborogtak volna, meg nem hoznak kissebbségi törvényeket stb. Most meg, hogy kialakult a konfliktus elvárják a támogatást. Ezzel persze részben egyet is értek, ugyanakkor az Orosz szankciók levét is isszuk.


Másik dolog, hogy az Orosz - Ukrán háború csak a jéghegy csúcsa. Covid előtt is volt infláció, covid még rátett erre. Nálunk meg rosszabb a helyzet nyívál, mert nagyon függünk az Oroszoktól. Paks se képes ellátni az országot árammal. Paks2 projekt lehet jó lett volna (bár elég kedvezőtlenek voltak a feltételek), viszont az atomerőmű is kiszolgáltatott helyzetet teremt, mert ahhoz is kell anyag, ami nálunk nincs.


A többi árelmelkedésnek meg köze van a forint árfolyamának is. Sokan nem tudják, de legtöbbször valutával veszünk terméket. Vagy euró vagy dollár árfolyamon. Pepkóban szokott lenni inkább olyan csomagolás, amire több ár is van nyomtatva gyárilag. Ott látható igazán, hogy pl a termék amúgy 2 euró. Ez szép és jó, de az nem 600ft, hanem 800közeli, mert annyi átszámolva, de a termék akkor is csak 2 euró.

Számomra természetes ez a valutázás már, mert jártam külföldre. De tudtam, hogy ha "rosszul" váltanak, akkor a forintomért kevesebb terméket kapok, ha "jól" akkor többet. Ugyan ez van a nagykereskedelemben is. Ha gyenge a forint akkor 1 termékért többet fizetek, ha erős akkor kevesebbet. Most nagyon gyenge a forint (bár kezd erősödni), így mindent drágábban veszünk.

2022. júl. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

#4 Azért, mert az oroszok megtámadták az ukránokat. Mégis milyen hülye kérdés ez?


Nem kéne import áruból élni? Hát ez tök jó, csak éppen szezon közepén jött a háború, most már hogy a p.csába pótoljuk az Ukrán termést? Ilyen városi sznob felfogással tudom, hogy egyszerűnek hangzik minden, de amit most elvetnénk, az már nem terem meg... Másfelől ki és hol vet el Ukrajna nagyságú terményt? Mert szerintem senki. Nem lehet azt csak úgy pótolni. Ha még 100% leválnánk az import áruról, akkor még dobj hozzá a mostani dráguláshoz még 30-szor annyit. De tudom, ezt is nehéz elképzelni a fotelben ülve, gazdasági ismeretek nélkül.

2022. júl. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!