Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Milyen formában fog változni...

Milyen formában fog változni az előre fizetős gázórát használóknak a gáz ára?

Figyelt kérdés

Az előre fizetős gázóra röviden annyit takar (aki nem ismerné), hogy nem havi számlát fizetsz a fogyasztott mennyiség alapján, hanem van egy kártyád, amire tetszés szerint annyi gázt töltesz, amennyit akarsz (van egy limit, de hogy az hány m³ azt nem tudom), tehát X Ft-ért kapsz X m³ gázt. Ha jól tudom, a hónap első töltésénél mindig kevesebb a gázmennyiség amit kapsz, ugyanis "valami???" levonásra kerül.

A kártyát több helyen, újságosnál, benzinkúton és kisboltokba is lehet tölteni. Ettől függetlenül, ugyanúgy van gázóra leolvasás, és ha az elmúlt 1 év fogyasztását nézzük, egy hónapra 145m³ jön ki, ami 1m³-el több, mint az átlag, amit ezek szerint túllépünk.

Amiről még nem hallottam semmit, hogy akik hasonlóan fizetnek a gázért, azoknak hogy akarják változtatni a gáz árát? Szimplán mindenkinek megemelik az alapdíjat + áfa? Mi a kormány terve?

Vagy pedig a ma bejelentett 747Ft/m³ lesz az érvényes számunkra? Ami azt jelentené, ha télen egy nap 10m³-t fogyasztunk, egy hónapra az 300m³, tehát 224.000Ft lenne, ami eléggé szürreálisnak hangzik, főleg hogy a minimálbér 200.000 Ft, így ha ahhoz viszonyítjuk, hihetetlennek tűnik az egész.

Ráadásul, az utóbbi télen az egyik szobába majdnem végig nem volt fűtés, akkor most idén mi lesz? Készüljünk megfagyni?

Szégyellem, hogy a többség ennyire kizsigerelő, korrupt, visszataszító és inkompetens kormánynak szavazott bizalmat.



#gáz #rezsi #gáz ára #gáz feltöltés #gáz díj #gáz / m³
2022. júl. 21. 10:48
 1/4 anonim ***** válasza:
41%
Szégyellem, hogy ilyen hülye kérdést lehet kiírni.
2022. júl. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szégyellem, hogy valaki azért jár fel gyakori kérdésekre, hogy haszontalan kommenteket irkáljon.
2022. júl. 21. 10:53
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem vedd meg előre a gázt, mert ez egy sötét ló még, hogy nekik mennyiért fog járni.
2022. júl. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi az értelmes választ! Egyelőre mi is azt fontolgattunk, hogy még most kéne gázt vásárolni amíg lehetséges, mert augusztustól lehet 3000Ft-ért még levegőt se fogunk kapni...
2022. júl. 21. 11:02

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!