Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Most akkor mégsem brutális a...

Most akkor mégsem brutális a villany ára?

Figyelt kérdés
A tényleges piaci ára 268 forint, de csak 70 forintot kell fizetni túllépés esetén. Jól értelmezem?

2022. júl. 21. 11:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%
Kinek mi, számomra épp elég brutális lesz így is.
2022. júl. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
5%

"számomra épp elég brutális lesz így is"


Hát igen, nem kellene 16 fokon bömböltetni a légkondit.

2022. júl. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%

#2

Nyilván nem panaszkodnék hogy drága lesz, ha luxusra pazarolnám. Nincs légkondink. (Bár most fontolgatom hogy kellene, H tarifás fűtéssel olcsóbban jönnénk ki télen.)

Mégmielőtt: jacuzzi, szauna, fűtött medence és egyebek sincsenek.

2022. júl. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Most én nem azért tettem fel ezt a kérdést, hogy itt emberek egymásnak essenek és a másikat lehurrogják. Teljesen mindegy ki, mire használja a villanyáramot, ha kifizeti. A kérdésem arról szól, hogy most akkor valójában nem is a 100% os piaci árat fizessük ha túlfogyasztás van. Így akkor gondolom én, nem valami több százezres számlák jönnek ki.
2022. júl. 21. 11:16
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
De, nekem alsó hangon 100k lesz télen (tavalyi számok alapján, és tavaly igen enyhe volt a tél).
2022. júl. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nekem ez még megfizethető, tehát inkább fizetem a különbözetet és megtartom a komfortszintünket.
2022. júl. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
35%
A villany a kedvezmény felett kb. a duplája lesz, a gáz meg a 8-szorosa. Szerintem ki tudod számolni magadnak, ha megvan a 8 osztályod.
2022. júl. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
34%

#1

Ha nem luxusra pazarlod, akkor nem, vagy csak alig fog nőni a villanyszámla. Ahogy hetes is mondja, duplája lesz az átlag felett. Azaz ha másfélszer annyit fogyasztasz, mint az átlag, akkor 1,33-szor annyit kell fizetned, mint eddig.

2022. júl. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

#8

Mint írtam, brutálisan drágulni fog. Kb. duplájára. Az átlag többszörösét fogyasztjuk télen, villannyal fűtünk, nem volt más elérhető opció.

2022. júl. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

(Bár most fontolgatom hogy kellene, H tarifás fűtéssel olcsóbban jönnénk ki télen.)


Add hozzá, hogy ha nem szabványos az óraszekrényed, akkor ennek a költsége cca. 400.000 Ft. lesz.

Klímával fűtök, eddig nem érte meg, most 2 év alatt viszont vissza fogja hozni az árát.

2022. júl. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!