Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A munka világában történő...

A munka világában történő progresszivizmus rossz?

Figyelt kérdés
Ezalatt a gépesítésre gondolok. Az emberek félnek attól, hogy nem lesz munkájuk. Szerintem az utópia az lenne, ha minden munkát gépek végeznének el. Persze továbbgondolva ezzel is adódnak gondok.
2022. júl. 21. 13:19
 1/2 anonim ***** válasza:
67%

Muszáj lesz a feltétel nélküli alapjövedelmet bevezetni valamilyen formában. Úgy, hogy még mindig jobban megérje dolgozni (elvégre akiknek a totális robotizáció után még mindig van igény a munkájára, az értékesebb is, tehát ez logikus), de elviselhető színvonalon munka nélkül is meg lehessen élni.


Azért mondom ezt, mert a mai neoliberális rendszerben csak a profit maximalizálása számít, ezért ha a hatékonyság növelését hátráltatja az emberi munkaerő a gépek helyett, akkor villámgyorsan versenyhátrányba fog kerülni az a cég, amelyik továbbra is embereket alkalmaz.


Azért különösen érdekes ez a kérdés, mert egyre felkapottabb téma, hogy a művészeket is feleslegessé teszi nemsokára a mesterséges intelligencia.


[link]


[link]


[link]


Fogalmam sincs, hogy az ember hogyan tudja majd mentálisan elviselni, amikor teljesen nélkülözhetővé válik rengeteg területen, mindenesetre ha a jelenlegi trendeket kivetítjük a jövőre, akkor elég disztópikus képet kapunk.

2022. júl. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Igen. Nem tesz jót az emberiségnek, ha semmit nem kell csinálni. Le fog zülleni. De egyébként se fog működni, ez gazdaságilag nem megoldható. A valódi művészetet nem tudja gép helyettesíteni, mert az pontosan olyan különleges szellemi tevékenység eredménye, amire csak az ember képes. Egy részről pesszimista vagyok, és tartok a jövőtől a gépek, mesterséges intelligencia, transzhumanizmus miatt, másrészről viszont optimista vagyok, tudom, hogy az emberiség ez ellen fel fog lázadni, vagy magától borul fel ez a rendszer.
2022. júl. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!