Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Tudnátok mondani olyan könyvek...

Tudnátok mondani olyan könyveket, amik az elmúlt mondjuk 20 évben keletkeztek? többi lenn...

Figyelt kérdés
Olyan ma már alapműnek számító politikai, gazdasági könyveket tudtok mondani, ami eléggé meghatározó volt. Mind jobb, mind bal oldalit.
2022. júl. 25. 20:28
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
Egyáltalán nem tudok meghatározó vagy alapműnek számító könyveket ebben a témában. Ami persze nem jelent semmit :-)
2022. júl. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
39%
Mein kampf
2022. júl. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%
Ha nem szakkönyv érdekel, hanem nagyközönségnek szóló könyv, akkor Harari könyveit ajánlom!
2022. júl. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
3-as Köszönöm. Én is ilyesmikre gondoltam, mint például Harari könyvei, amit baltól jobb oldalig mindenki ismer és olvas, tehát megkerülhetetlen alapmű. :)
2022. júl. 25. 21:23
 5/6 anonim ***** válasza:

Eszembe jutott még Fukuyamától A történelem vége és az utolsó ember. 1992-es könyv, de gyakran hivatkoznak rá.


Fukuyama a Szovjet Unió bukása után úgy gondolta, hogy a liberális demokrácia és kapitaluzmus "nyerte meg" a történelmet, ő maradt talpon, és ezzel gyakorlatilag véget ért a történelem. (30 év távlatából persze látszik, hogy azért nem teljesen így van.)

2022. júl. 26. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, róla még nem hallottam, de utána nézek. :)
2022. júl. 26. 16:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!