Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Okoztam egy közúti balesetet...

Okoztam egy közúti balesetet 20 ezer forintot fizetek negyedévente most mennyire nő meg?

Figyelt kérdés
2022. aug. 9. 08:33
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Ugye én adtam betét lapot előtte és ahogyan huzattam haza nekem jöttek de ugyan ott ahol meg törtem én
2022. aug. 9. 11:45
 12/15 anonim ***** válasza:
🤣🤣🤣🤣
2022. aug. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Mennyivel nő meg?


A díj csak az évfordulódtól fog változni.


Minden biztosítónál az akkor érvényes díjtarifa szerinti díj lesz elérhető számodra, azokból válaszhatsz.

De! A 13 biztosítóból 6 biztosító havonta (van, hogy havonta 2-szer is), 1 biztosító kéthavonként, 1 biztosító negyedévenként, 4 biztosító rendszertelen időközönként évente többször változtatja a díjtarifa hirdetményét.

A változtatást legalább 60 nappal az esedékesség előtt kell nyilvánosságra hozni, így legalább 6 biztosítónál nem tudhatod az évfordulódkor esedékes díjat, ha több mint két hónap múlva lesz az évfordulód. És a többinél is bizonytalan, hogy mikor változtatnak. Így aztán senkinek sem lehet fogalma arról, hogy a számodra az évfordulókor legkedvezőbb díja hogyan fog változni a jelenlegi díjadhoz képest. Azt csak az évfordulód előtti 60 napon belül tudhatod kalkulátorral megnézni.

Ha legkésőbb 2022. október 7-én lesz az évfordulód, akkor már most is megnézheted, kalkulátorral. (Ez 60 napos időszak, ezen belül már nem változtathatnak; az van, amit már kihirdettek.)


Csak te tudhatsz pontosan kalkulálni (te is csak az évforduló előtti 60 napon belül), mert sok adat alapján kerül megállapításra a díj.

És ha nem a jelenlegi biztosítód adódik legkedvezőbb díjúnak, akkor legkésőbb 30 nappal az évforduló előtt indoklás nélkül felmondhatod a szerződést az évforduló napjára, és utána az évfordulóig, az évforduló napjától kezdődően, megkötheted a biztosítást a számodra legkedvezőbb díjúnál.


Ingyenes kalkulátorok, például netrisk, clb, MABISZ, biztositas, biztoshely, biztositok…

A kért adatok megadása után, díj szerint növekvő sorrendben listázzák a biztosítókat. A segítségüket használva lehet váltani, de nincs rá kötelezettség.


Nincs fix összeg, vagy százalék, hogy mennyivel nő a díj.

2022. aug. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Ugye én adtam betét lapot előtte és ahogyan huzattam haza nekem jöttek de ugyan ott ahol meg törtem én az hogyan lesz akkor?
2022. aug. 9. 15:32
 15/15 anonim ***** válasza:

Az első balesetben te voltál a károkozó, írásban elismerted.

A károsult a káreseményt - annak bekövetkeztétől, illetve a tudomásszerzéstől számított - 30 napon belül köteles bejelenteni a biztosítónak. A káreseményt a károkozó a kárrendezéshez szükséges adatok megadásával és a lényeges körülmények leírásával, valamint a káreseménnyel kapcsolatos hatósági (rendőrségi) eljárást lefolytató szerv megjelölésével - 5 munkanapon belül köteles a biztosítójánál írásban bejelenteni.

A károkozó biztosítója írásbeli nyilatkozatot kér, hogy a károsult részére történő kifizetést megtéríti-e? Ha igen, akkor nem történik bonus-malus visszasorolás.


A második esetben te voltál a károsult, és valaki más a károkozó.

Ha arról is van írásos nyilatkozat, akkor a fenti, KGFB törvény szerinti bejelentési határidők és eljárás lép érvénybe.


Két külön káresemény. Ha mindkét káresemény bejelentésre kerül a biztosító(k)nál, a kárbecslő dolga nem lesz könnyű; el kell határolnia, hogy az első balesetben milyen sérülések keletkeztek a te járművedben (arra nem fizet KGFB), és melyek keletkeztek, módosultak a második balesetnél, annak helyreállítását (az amortizáció figyelembevételével) a károkozó biztosítása alapján fizetik számodra.

2022. aug. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!