Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az "antiszemita", "rasszista",...

Az "antiszemita", "rasszista", "homofób", "transzfób" jelzők azért lettek kitalálva, hogy el lehessen takarni a bűnöket?

Figyelt kérdés
Nyilván nem szabad egy csoportra általánosítani, viszont ezzel vissza is lehet élni. Bármilyen gennyes dolgot megtehet egy zsidó, nem kritizálhatod, mert akkor antiszemita leszel. Mint ahogy a sorosozást is megpróbálták már ezzel szalonképtelenné tenni. Az izraeli politikát kritizáló hírességek szintén megkapták az antiszemita jelzőt. Ha egy négert megvernek, mert bűnöző, drogos, rabló stb., akkor megkapják a rasszista jelzőt. Ha egy meleg vagy transz provokatívan, gusztustalanul viselkedik, nem lehet kritizálni, mert homofób vagy transzfób leszel.

2022. aug. 19. 15:54
 1/5 Drakula ***** válasza:
13%
Nem azért találták ki őket régen, hogy most igy használják őket.
2022. aug. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
40%
Igazad van kérdező. Bár én gyűlölöm a zsidókat, mégsem nevezem magam antiszemitának. Mások viszont annak neveznek. Pedig zsidók nélkül sok-sok embernek jobb lenne az élete e Földön.
2022. aug. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
#2: Nem értek egyet. Vannak normális zsidók, meg vannak szemetek.
2022. aug. 19. 16:10
 4/5 Drakula ***** válasza:
31%
2-es. Na pont az ilyenek miatt találták ki a jelzőket!
2022. aug. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
84%

Nem. Eredetileg azért lettek kitalálva, mert az emberek nagy része hajlamos általánosítani, ennek az általánosító gondolkodásnak és viselkedésnek adtak neveket. Önmagában azért utálni valakit, mert ilyen vagy olyan fajba, valláshoz, nemi identitáshoz tartozik, elég veszélyes, mint azt már sok esetben igazolta a történelem. Az más dolog, hogy ezzel sokan elkezdenek visszaélni. Ott vannak pl. a cigányok, akikkel szemben jogos az előítélet, mert 10 cigányból 8 valamilyen szinten bűnöző, vandál, vagy kibírhatatlan stílusban viselkedik mások számára. De még köztük is előfordulnak tök jó emberek, akik légynek sem ártanának, kedvesek és/vagy hasznos tagjai a társadalomnak.


Én zsidó származású vagyok, ezt 20 évesen tudtam meg. Se nekem, se a szüleimnek semmilyen tipikusan olyan tulajdonságunk nincs, amik miatt pl. a 2 -es válaszoló utálja a zsidókat. Ha nem mondom el, senki nem tudná meg rólam. Ha mondjuk egy antiszemita régi barátom lenne, és hirtelen kiderülne számára, hogy zsidó vagyok, hirtelen megutálna az információ miatt?


Sajnos amikor az emberben egyes dolgok túlzottan egy csoporthoz asszociálódnak, gyakran önkéntelenül kialakul a csoport iránti gyűlölet. Ha felszáll öt cigány egy villamosra, én is inkább átmegyek a másik felére, még akkor is, ha semmit nem csináltak és nem viselkedtek felháborítóan. Ugyanígy lehet ez egy metrón New York bizonyos negyedeiben a négerekkel.


Szerintem bizonyos fokú előítélet jogos, mindenkinek joga van félni a kutyáktól, akkor is, ha nem minden kutya harapós, de ettől még nem hozhatnak rendeletet, hogy tiltsák be a kutyatartást vagy irtsák ki a kutyákat, mert vannak harapósak.


Azt én sem szeretem, amikor valaki a valós bűneit igyekszik fedezni az őt vádolók előítéletére hivatkozva. Sajnos ezen az oldalon is erős túlkapások vannak. Nagyon nehéz itt igazságosan ítélkezni, a legtöbb politikai rendszer elbillen valamelyik szélsőség felé, ezzel a másik oldalt még jobban felhergelve.

2022. aug. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!