Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Gyakran ferdítenek híreket a...

Gyakran ferdítenek híreket a hírportálok a kattintásszám növelése miatt vagy tényleg ennyire rettegnünk kell lassan mindentől?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre, hogy a covid óta megnövekedtek az apokaliptikus hangvételű cikkek a telex/444/index hasábjain. Járvány, háború, energiaválság, infláció, klímaveszély, vízhiány, élelmiszerhiány....Tényleg ennyire a vesztébe rohan a világ és szorongnunk kell a jövő miatt vagy a hírportálok cikkírói előszeretettel nagyítanak, ferdítenek, neadjisten valótlan híreket közölnek, csak hogy meglegyen a megfelelő kattintás kvóta? Egyáltalán lehet még nyugodt életünk valaha? (mint 2020 előtt pl.) Mennyire kell komolyan venni pl. a nukleáris katasztrófát vagy azt, hogy a hitelem miatt utcára kerülhetek a megnövekedett jegybanki alapkamat miatt? Már a gyerekvállalás is átgondolásra került a párommal, mert nem akar gyereket szülni egy embertelen világba, ahol nincs víz, élelmiszer és kirobbanhat az atomháború.
2022. aug. 26. 08:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszerűen nem kattintok rá az ilyen címekre, pont azért, mert már pontosan tudom, hogy egyáltalán nem is arról szól a cikk.
2022. aug. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Lépj le a híroldalakról egy hétre, látványosan javulni fog a hangulatod. Én heti egyszer nézek fel ezekre, kidühöngöm magam, aztán újabb hét nyugi. A gyakorin is érdemes szünetet tartani, mert a negatív tölcsér leszívja az életkedved és azt hiszed, minden szar a világon. Nem szar, csak az online tér a legrosszabbat hozza ki az emberekből.
2022. aug. 26. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Valós dolgokról írnak, csak felnagyítva, kiforgatva, rengeteg érzelmi töltettel. Nyilvánvalóan a kattintás szám növelése érdekében, hiszen ezeknek az ingyenes online portálok a reklámokból van bevétele. Ráadásul emiatt ezek kb ilyen önbeteljesítő jóslatok is. Lásd az üzemanyag hiány pár hónapja. Mondták, hogy LEHET, hogy PÁR HELYEN lesz hiány. Mindenki megőrült, felvásároltak mindent és lám, hiány lett. Egyszerűen a hirtelen, indokolatlanul megnövekedett kereslet miatt.

De pár éve a kovid elején ugyan ez volt a boltokban. Befosatták az embereket, hogy így-úgy nem lesz kaja, a sok idióta bespájzolt évekre előle, és egy csomó tartós élelmiszer hirtelen hiány lett.

2022. aug. 26. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A hatásvadásazt végett végzik, ami nagyon gáz tevékenység. Nem csoda, hogy sok ember bekattan az ilyen h*eségek miatt.
2022. aug. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!