Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A feministák miért beszélnek...

A feministák miért beszélnek a férfiakról dehumanizáló jelzőkkel?

Figyelt kérdés
A "hímsoviniszta" kifejezés pl. ilyen. Ez elég sértő. Mi lenne, ha a nőket nősténynek hívná a jobboldal? Lenne felháborodás, nem?
2022. szept. 14. 23:07
1 2 3 4 5 6 7
 41/68 anonim ***** válasza:
13%
Ha végigcsináltad, és ennek ellenére szívesen megöletted volna a gyerekeidet még a születésük előtt, akkor betegebb vagy, mint gondoltam.
2022. szept. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/68 anonim ***** válasza:
43%

#47 Ilyen logikai képességekkel a világ nyolcadik csodája, ha egy kenyeret meg tudsz kenni.


Nem arról írt a négypipás, hogy ő akarna abortuszt, vagy inkább abortuszon ment volna keresztül a szülés helyett. Csak ehhez meg kell lennie annak a vitakulturának, hogy nem minden áron túl akarod harsogni a másikat, és meg akarod nyerni a sz.ros, értelmetlen, anonim vitát, hanem meg is hallgatod a másikat.

2022. szept. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/68 anonim ***** válasza:
84%
#47 ezt honnan vetted? Kérlek másold be! Nem ezt írtam. Hanem hogy ezt nem lehet senkire sem rákényszeríteni. Mindenki, aki ezen átesik, az szabad akaratából döntsön úgy, és ne egy aljas manipulatív zsarolás miatt tegye. Én 3x szültem. Nem bántam meg, de pokoli volt. Soha nem merült fel, hogy megbántam volna. Hanem csak megbizonyosodtam abban, hogy ennek a nő döntésének kell lennie. És aki nem akarja vállalni, az visszaléphessen gond nélkül.
2022. szept. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/68 anonim ***** válasza:
5%
#49 Amit írtál, az ezt sugallja még most is. És nagyon egyoldalúan látod a dolgokat, mert sosem tartottál még el gyereket, hiszen nem vagy férfi. Amúgy meg a gyilkosság minden formáját tiltani és büntetni kell, a magzatgyilkosságot is.
2022. szept. 16. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/68 anonim ***** válasza:
84%
#50 tehát nem írtam ilyet, és te “mire gondolhatott a költő”-t játszottál? 😂 annyira szánalmas vagy. Kérlek nézz utána a terhesség folyamatának, hogy mik történnek a női testtel közben, és nézz meg néhány videót a szülésről. Szakadásról, gátmetszésről, esetleges komplikációkról, maradandó károkról. Kicsit képzeld bele magad az egészbe. De addig ne ítélkezz, mert már egyértelműen kiderült, hogy fogalmad sincs a témáról. Csak az okoskodás megy csupasz seggre.
2022. szept. 16. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/68 anonim ***** válasza:
4%
Ismét csak azt tudom mondani, hogy aki ilyen kellemetlenség miatt képes a saját gyerekét megöletni, az egy szörnyeteg. Aki ezt helyénvalónak tartja, az is. (Egyébként úgy látom, beletaláltam azzal, hogy ti feministák nem dolgoztok, hiszen bármikor írok, te mindig azonnal válaszolsz.)
2022. szept. 16. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/68 anonim ***** válasza:
91%

#52 a gyerekeimmel vagyok otthon, mellette levelezőn tanulok, és van passzív bevételem, ha ennyire tudni akarod. Bár felmerül a kérdés, hogy akkor te se dolgozol?

Ismétlem. Kicsit nézz utána ezeknek a “kellemetlenségeknek”. Az már bizonyított tény, hogy a nőknek magasabb a fájdalomküszöbük. És a “férfiak” beszelnek ezekről mint “kellemetlenségekről”? 😂😂😂

Itt neked kellene egy kis önkritikát gyakorolnod.

2022. szept. 16. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/68 anonim ***** válasza:
100%
Férfi vagyok, és nagyon abortusz ellenes (vallási okokból), de azzal a kritikával nehéz nem egyetértenem, hogy a legtöbb férfitársamat csak addig érdekli a gyermek sorsa, míg meg nem születik. Hogy miből neveljék fel, az egy egészen mellékes kérdés lesz. Ma egy állami gondozott gyerek (0-18 éves kora között) napi 680 Ft-os normatívából kell ötször(!) étkezzen. És azzal, hogy a melegek (és egyedülálló heterók) örökbefogadását ellehetetlenítették, azzal megnövekedett ezek száma. Ismétlem, nagyon ellenzem az abortuszt, de tessék olyan körülményeket teremteni, amelyek alkalmasak gyermekek felnevelésére!
2022. szept. 16. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/68 anonim ***** válasza:
0%
#53 Vannak kétségeim annak bizonyítása felől, hogy a nők fájdalomküszöbe magasabb, de ha így van, akkor ez a nőknek tényleg csak kellemetlenség kategória, és semmiképpen nem indokolja a gyilkosságot.
2022. szept. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/68 anonim ***** válasza:

#55 Mivel jobb az, ha beszületik egy olyan családba, ahol mondjuk mélyszegénység van, és napi-kétnapi egyszer étkezik, vagy verik a szülei, testvérei, ezzel egy életre legyőzhetetlen traumát okozva? Vagy ha gyermekekotthonba adják, akkor több esély van rá, hogy beragad, és ott nevelik fel. Az ott nevelkedett gyerekekből lesz legnagyobb arányban bűnöző.


Racionálisan sincs értelme korlátozni az abortuszt, mert az így született gyerekek a társadalom számára kevésbé lesznek hasznosak, ha egyáltalán azok lesznek. Az anya, akit pedig így kidobsz a munkaerőpiacról valószínűleg hasznos maradhatott volna.

2022. szept. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!