Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szívesen élnél olyan országban...

Szívesen élnél olyan országban, ahol elfogadnak mindenkit, függetlenül attól, hogy milyen beállítottságú, orientációjú, és hagynak úgy élni, ahogy szeretne?

Figyelt kérdés

Most ugye nagy divat, hogy fogadjuk el az LMBTQ embertket és engedjük, hogy szabadon házasodhassanak, élhessenek úgy a szerelmükkel ahogy a társadalmi hetero többség. Viszont nem csak ők vannak kisebbségben, hanem sokan mások is, akik szintén szeretnének boldogan élni, csak nem olyan hangosak, nem olyan provokatívak. Ott vannak például a nudisták, akik szintén csak akkor boldogok, ha fürdőruha nélkül fürödnek a strandon, de ugye nem tehetik, mert nekik is alkalmazkodni kell a többség prűd elvárásaihoz. Aztán ott van a füvezés, amit szintén elítélnek, pedig a marihuána egyáltalán nem ártalmas és nem okoz olyan függőséget, mint a heroin. Vagy ha valaki nagyon extrém módon öltözködik, tetováltat, piercinget visel, testmódosítást végez, azokat sem fogadja el a többség és kiközösíti. És még lehetne sorolni. De a lényeg, hogy ne tegyünk különbséget, hogy a leszbikusság elfogadott, de a férfi melegség az nem, vagy a homoszexualítás igen, de a nudizmus nem, vagy az LMBTQ igen, de a kendertermesztés és a testmódosítás nem. Persze mindenki azt akarja csak elfogadni, ami a saját boldogságához kell, de akkor hiába homoszexuális az illető, ettől még ugyanúgy kirekesztő, ha nem fogadja el a másik átlagtól másban eltérő beállítottságát.

És tudom, most jön majd a magyarázkodás a kommentekben, hogy miért elfogadott az ő mássága és miért nem a másiké, mért nem ártalmas az övé és miért az, amit a másik csinál. De aki ilyet ír, az kérem ne felejtse el, hogy ezt teszi az is, aki őt kirekeszti. Mert pont ez a lényeg, hogy nem ürügyet kell keresni, hiszen pont ezt teszik azok is, akik nem akarják elfogadni csak a prűd, kersztény, szerintük erkölcsös, csak heteroszexuális, minden káros szenvedélytől mentes, lényegében rabszolga életet.

Tehát a kérdés lényege, hogy nem emelünk ki egy-egy dolgot, hanem vagy elfogadunk minden másságot, vagy azt mondjuk, hogy csak a többség által meghatarározott normák szerint kell élni. Te hogy élnél legszívesebben?



2022. szept. 17. 10:02
A kérdező szavazást indított:
Szívesen élnék egy olyan helyen, ahol mindenkit elfogadunk és nyiltan is hagyjuk élvezni a homoszexuális, nudista, kanabiszos, stb. igényeit.
Nem. Olyan helyen élek szívesen, ahol csak a többség normái az elfogadottak és ha valaki mást akar, akkor azt ne tehesse nyilvánosan.
Olyan helyen élnék, ahol csak az én másságom az elfogadott, a többiek eltérő igényei pedig elítélendőek, mert az nem fér bele az én értékrendembe.
31 szavazat
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
89%
A legjobb olyan országban lenne, ahol rajtam kívül nincs senki. Rögtön meg is oldana minden ilyen baromságot.
2022. szept. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
#1: Ott megölne az unalom.
2022. szept. 17. 10:05
 3/21 anonim ***** válasza:
12%
A szoviopatákat is elfogadjuk egy ilyen országban?
2022. szept. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
86%
A felsoroltak mind elfogadottak. Nudista strand létezik. A tetoválás/piercing már csak nagyon kevés helyen kizáró tényező. A marihuánafogyasztás szintén egyre jobban legalizálódik (ezzel nem értek egyet de legyen az én bajom).
2022. szept. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
84%

Én szívesen élnék ilyen országban.

Nagyon magasról lesz-rom ugyanis, hogy mások mit csinálnak, cserébe csak annyit akarok, hogy én is azt csinálhassak, amihez kedvem van - természetesen azt a határt betartva, hogy nem ártunk vele másnak.

2022. szept. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
#4: Nem érted a lényeget. Persze, a homoszexuálisok most is bármit csinálhatnak otthon a négy fal közt, de ha kimennek az utcára kézenfoga, vagy csókozóznak úgy, ahogy egy hetero pár, akkor az megbotránkozást kelt. (Vagy ha minden endben van, akkor nem is értem miért panaszkodnak.) Ugyanúgy a nudista is csak elzárva, nudista strandon vetkőzhet le (amiből alig van), holott az ember természetes állapota a meztelenség. Piercinget is hordhatsz, de ha jelentkezel egy állásra, nem biztos hogy téged vesznek fel. A marihuánafogyasztás pedig jelenleg még csak nagyon kevés helyen legális, magyarországon akár börtönbe is zárhatnak miatta. Szóval egyáltalán nem elfogadott még egyik sem a felsoroltak közül és még sok minden más sem, amire nem tértem ki.
2022. szept. 17. 10:22
 7/21 anonim ***** válasza:
89%

Nem, meg kell húzni egy határt.

Nem szívesen élnék egy olyan országban, ahol az exhibicionisták, pedók, állatkínzók, meg egyéb beteg alakok szabadon élvezkedhetnek más kárára.


Egyébként 2 dolgot összemosol.

Nem ugyanaz, hogy mi az amit a törvény enged és mi az amiért kinéz a többség.

2022. szept. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
#6: azt nem mondtam hogy tökéletesen működik a rendszer :D egyébként az első válaszra szavaztam
2022. szept. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Drakula ***** válasza:
85%

Nem, olyan országban ahol az mberek pucéran sétálhatnak az utcán beszivva, én egyeltalán nem lennék.

Az elfogadás jó dolog, de vannak határok.

2022. szept. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
95%
Én szívesen élnék olyan országban, ahol az élni és élni hagyni elve szerint léteznek az emberek. Mondok erre példát is. Mondjuk felhoztad a nudistákat. Nem strandolhatnak bárhol, de van nekik kijelölt strandrész, ahol szabadon nudizhatnak, míg aki nem akar nudistákat látni, megteheti, hogy olyan helyre megy strandolni, ahol nem lehet nudizni. Mint ahogy vannak gyerekbarát meg felnőttbarát szállások is, egyik helyen szívesen látják a kisgyerekeseket, másik helyen meg azokat, akik nem kérnek a gyerekzajból.
2022. szept. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!