Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Népszámlálás 2022 -> Mi...

Népszámlálás 2022 -> Mi történhet abban az esetben, ha vki nem emlékszik bizonyos dolgokra, ezért képtelen a pontos választ megadni néhány kérdésre? Mennyire fontos tűpontos válaszokat adni?

Figyelt kérdés

Mi történhet abban az esetben, ha vki nem tudja a pontos választ a kérdésekre?


(Csak nem engedte a rendszer, hogy így legyen a kérdés feltéve.)



2022. okt. 5. 21:06
 1/4 anonim ***** válasza:
90%
Semmi. Ha tudnák a választ minden kérdésre nem lenne népszavazás.
2022. okt. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Volt amire nem tudtam pontosan a válasz, oda csak beírtam valami megközelítőt.
2022. okt. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
81%
Én konkrétan leszartam és random válaszokat adtam meg olvasás nélkül.
2022. okt. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
71%

☛ #következmény #szankció


Egyrészt, ha te nem tudod, akkor más honnan tudná?


Másrészt, különválasztják a személy- és helyazonosító adatokat és a többi adatot (anonimizálás).

Az azonosító adatokat a népszámlálás időtartamára őrzik meg, hogy állami nyilvántartásokkal összevetve ki tudják deríteni, hogy hova kell mennie számlálóbiztosnak, majd, ha így is elmarad az adatszolgáltatás, és az utána az arra rendelkezésre álló időben a helyi jegyzőnél sem történik meg az adatmegadás, akkor kiszabhassák a közigazgatási bírságot.

Az azonosító adatokból tudhatják, hogy mely lakcímek, személyek szerepelnek a kitöltésekben, de nem tudják, hogy az adott címen például milyen falazat, fűtési mód stb. lett megadva, ahogy azt sem, hogy adott személy például milyen nemzetiségűnek, felekezetűnek vallotta magát.

A nem azonosításra alkalmas adatokat külön összesítik, dolgozzák fel, jó hosszú idő alatt, hiszen előzetes eredményeket csak 2023. tavaszára, végleges eredményeket 2023. őszére ígérnek. Miközben, az ez évi Mikulásra már híre hamva sem lesz az azonosító adatoknak, mert megsemmisítik

2022. okt. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!