Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Nyugaton jobb lehet az életem?

Nyugaton jobb lehet az életem?

Figyelt kérdés
Egy nagyon elkeseredett fiatal vagyok, végzős középiskolás. Érettségi után tervezek elmenni ebből az országból, mert egyszerűen hányingerem van az emberektől, a mentalitástól, a politikusoktól, az oktatás-egészségügy állapotától, a fizetésektől. Viszont mihez tudnák ott kezdeni csak egy érettségivel? Van lehetőségem egyetemre menni, karriert csinálni? Lehet majd később normális munkám, családom, barátaim? Angolul és németül beszélek. Azért is nehéz, mert a környezetem lehúz folyamatosan, hogy igazából nem jobb ott se...

2022. okt. 12. 16:54
 1/8 anonim ***** válasza:
27%
Nem túl valószínű. Németországban max idegebeteg lesz belőled.
2022. okt. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
15%
Külföldön általában mindenhol sokkal rosszabb mint Magyarországon.
2022. okt. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%
Csakis jobb lehet az életed mint Magyarországon
2022. okt. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
56%

Ha nem értesz semmihez, nincs szakmád, nincs kezdő tőkéd, akkor nem tudom mit akarsz kint csinálni. Lakhatsz majd 4-5 arabbal egy kis panellyukban mert kezdetben ennyire fogja majd futni, ilyen drágák a lakások.

Szerintem keresgessél kint milyen állások mennek, és tanulj olyat. Ráérsz utána kimenni normális körülmények közé.

2022. okt. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
35%
Hát ha szeretsz szaré húgyé mosogatni akkor remek életed lesz. :)
2022. okt. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
34%
Külföldön sincs kolbászból a kerítés!
2022. okt. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
68%
Én Németországban élek 6 éve. Az eleje kemény lesz, de hosszú távon valsz jobb életed lesz.
2022. okt. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Akinek nincs valódi tapasztalata, az minek válaszol?

Kérdező, természetesen járhatsz kint egyetemre, sőt, ha ilyen terveid vannak, hogy tartósan kiköltöznél, akkor ajánlatos kint végezni az egyetemet (de minimum már az MA-t), sokkal egyszerűbb lesz úgy később munkát találni. Lesz már helyismereted, kapcsolataid, továbbfejlődik a nyelvtudásod, stb…

Ami a pénzt és a lakhatást illeti, én a német viszonyokról tudok írni. Van mindenféle ösztöndíj, köztük a BAFÖG és a különböző vallások ösztöndíjai (nem kell vallásosnak lenni, elég ha papíron tartozol valahová), amik első pillanattól fizetnek, méghozzá annyit, amiből ha kicsit szűkösen is, de meg lehet élni. Ott a lakhatási támogatás, amit hacsak nincsenek millióid, meg fognak neked ítélni (persze utánajárnod és megigényelned neked kell, aládtenni nem fogják). Ha csak ezt a kettőt összeszámolom, az már önmagában kb 1300 EUR havonta, és igen, ennyiből meg lehet élni Németországban.

Ami a lakhatást illeti, első körben meg lehet próbálni az egyetemi kollégiumot. Mint külföldi hallgató, aki anyagilag is rászorul, nagyon jók az esélyeid (persze ebben az esetben lakhatási nem lesz). Ha mégsem kapsz ott helyet, akkor sem kell 5 másikkal együtt laknod, én 7 éve vagyok kint, 0 megtakarítással jöttem, mégsem kellett egy percet sem mással laknom.

Ezzel együtt nem lesz könnyű, új bevándorlónak lenni sohasem az. Kérdés az is, hogy mit takar nálad a nyelvtudás? Egyetemi szinten tanulni idegen nyelven elég húzós, még felsőfokú nyelvtudással is. De nem lehetetlen.

Összességében én minden fiatalnak, aki kint szeretne tartósan élni azt ajánlom, hogy minél fiatalabban menjen, és lehetőség szerint kint végezze az egyetemet/szakmát.

2022. okt. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!