Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Rossz ember vagyok-e, tekintve...

Rossz ember vagyok-e, tekintve hogy én sohasem szavaztam több ok miatt se?

Figyelt kérdés

Attól félek, hogy én "rossz" ember vagyok, mert sohasem szavaztam. De megvannak az okaim erre, méghozzá jó sok:


-Művész vagyok (egész pontosan, festő) és számomra rendkívül fontos a semlegességem megőrzése. Nem kedvelem az olyan művészeket, akik nyíltan szerepet vállalnak a politikában és a színpadra kiállva nyíltan hírdetik, melyik pártra kell szavazni, aztán felveszik a milliós mértékű támogatást a párt részéről. Az én szememben, ők eladják a lelküket és a tisztességüket.

-A választások alkalmával gyakoriak a kirekesztések és gyűlölet kampány. Ez teljes mértékben ellentétben áll az én művészeti felfogásommal, ami arról szól, hogy az én művészetem bárkinek szól, teljesen független politikai oldaltól.

-Számomra rendkívüli mértékben taszító a politika világa.

-Egyik politikai párttal sem tudnék azonosúlni.

-Nem tudom elhinni, hogy "tiszta" lenne a választás menete. Szerintem tele van csalásokkal, manipulációval, félrevezetésekkel.

-Elborzaszt, mennyire fanatikusak tudnak lenni bizonyos emberek a politika kapcsán és szó nélkül elhiszik a kedvenc pártjuk teljesen nyílvánvaló hazugságait is. Szerintem ez agymosás.


Sajnos a napokban kaptam egy nagyon kemény kritikát egyik közeli barátomtól. Azt mondta, hogy "szégyeljem magam", amiért sohasem szavaztam és hogy "emberek haltak meg, hogy legyen szavazati jogod". Nagyon elszomordtam és azóta örlődöm a dolgon.


Tényleg rossz ember vagyok, amiért sosem szavaztam, vagy igazam van az indokaim kapcsán, amiért én sosem szavaztam?



2022. okt. 15. 12:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Választásra jogod van, de nem kötelességed. A túloldalról nézve, igaz hogy csak redvákra és gennyekre lehet szavazni, de legalább választhatunk.
2022. okt. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
32%
Szíved joga, de ha nem szavazol, akkor nincs jogod szidni a kormányt, hiszen nem tettél meg mindent azért, hogy ne ők legyenek.
2022. okt. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyetértek, én se tudok azonosulni senkivel, de el szoktam menni szavazni. Arra az ellenzéki pártra szoktam szavazni amelyik legesélyesebbnek tűnik. Az én logikám szerint, minél kevesebb időt tud tölteni egy párt a hatalomban, annál kevésbé tud korrupt lenni, nem tudja annyira kiépíteni a korrupciót. Ezért rotálni kell őket :D

Annak köszönhetően, hogy a fidesz ilyen régóta van hatalmon pl. súlyosan leépítette a közgondolkodást a médián keresztül, és már látjuk is hova vezet ez.

2022. okt. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Dagadozó Agy válasza:

Rossz ember semmiképp sem, de az való igaz, hogy ha már demokrácia van (elvileg), érdemes lenne élni a szavazati joggal.


Mindazonáltal, az is megállapítható, hogy azzal is szavaztál, hogy nem szavaztál. Belekerül ugyanis az is a statisztikaba, hogy mennyi volt a részveteli arány. Ha alacsony, az arra utal, hogy az embereket nem érdekli a politika. Ezzel tehát tudsz vedekezni az ismerősöddel szemben: Te azt az álláspontot kepviseled, hogy nem tetszik a politika folyása.


(Amúgy én sose birnám ki, hogy ne szavazzak: az azért mindig látszik, hogy kik azok, akikre semmiképp nem kéne szavazni, tehát mehet a másik alternatíva).

2022. okt. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!