Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Elvesztettem a népszámlalós...

Elvesztettem a népszámlalós levelem a kódom.A szomszéd kódja is jó? Mivel nem névre szóló és egy lépcsőházban lakunk.

Figyelt kérdés
2022. okt. 17. 13:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
20%
Bárkié jó.
2022. okt. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
93%

Nem hiszem, hogy bárki kódja jó lenne.

Megjelent a médiában hogyan lehet ügyfélkapuval kódot kérni az adott helyrajzi számra, lakásra.

[link]

Ha a népszámlálási ív kitöltésénél rámész erre a bejelentkezési oldalra és ott megnyitod a "Hol találom a belépési kódot?" részt, akkor leírja neked mi a teendőd elvesztett kód esetében.

Ott van az ahová kattintva új kódot kérhetsz ügyfélkapuval.

Nem kell hogy neked legyen személyesen, megkérhetsz erre mást is akinek van ügyfélkapus belépési azonosítója és ő kérhet egy új kódot a te lakcímedre. Gyereked, párod, szülőd, barátod, szomszédod is kérhet, csak meg kell adni a pontos címet hozzá.

2022. okt. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
95%

Nem jó a szomszédé

Kérj újat ügyfélkapun, vagy várd a személyes népszámlálókat

2022. okt. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
nincs ügyfélkapum ,
2022. okt. 17. 13:21
 5/17 anonim ***** válasza:
88%
#4 leírtam, hogy nem kell neked lennie, megkérhetsz valaki mást akinek van.
2022. okt. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
68%

A szomszédé csak akkor lenne jó, ha ő még nem használta fel, mivel a kérdőív kitöltésénél később be kell írni a lakás pontos címét (emelet, ajtó stb.)

Ha esetleg a szomszéd még nem töltötte ki, de van ügyfélkapuja, akkor kérd meg, hogy ő kérjen új kódot. Én pénteken kértem kódot és szinte azonnal megérkezett.

2022. okt. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
19%
Én nem névre szóló kódót kaptam csak egy random levelet, akkor miért kell másik kód?
2022. okt. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
86%
#7 Mindenkinek a lakásához küldenek egy kódot. Ha azt használja akkor az a kód máshol már nem használható. Ha elveszti a kódot valaki AKKOR kell kérnie új kódot. Neked nem kell.
2022. okt. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
93%
7. Azért, mert ha felhasználod egy konkrét lakásra a kódot akkor más már nem tudja azt a kódot használni az ő lakásához, mert a kitöltésnél már be kell írni a pontos lakcímet és ha laknak is a lakásba, akkor a neveket is meg kell adni.
2022. okt. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszi keresek valakit akinek van ügyfélkapuja.
2022. okt. 17. 13:37
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!