Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » KB 100 honfoglalás kori...

KB 100 honfoglalás kori magyar vagy 100 spártai katona nyert volna egy csatában? Kifejtés lent 👇

Figyelt kérdés

Szóval most vonatkoztassunk el a 1000 évnyi idő különbségtől mert kB lehetetlen lett volna hogy találkozzanak . De most tételezzük fel hogy mégis pár adat hogy el tudjuk képzelni .



Helyszín: egy tipikus Európa vidék inkább dombos Völgyes terület . Leginkább egy Völgybe van a csata amit egy kisebb szélességű folyó szel ketté 1 híd van rajta . A környező dombok erdővel borítottak mindkét oldalon megy egy út (persze föld út)


Időjárás és napszak: Egy viszonylag száraz nap szürkület van viszont a folyó vízszintje kicsit meg emelkedett nem sokkal a csata előtt és vissza húzódott így a part közelében elég nagy sár van



A csata: A csatát a magyarok provokáljak az úton vonuló spártaiakra az ugyan azon az oldalon lévő erdőből rohamozzák még lovakkal a spártaiakat vagyis a magyarok az offenzív fél .

A spártaiak közt szintén vannak lovasok és íjászok viszont a magyarok közt is vannak gyalogosak .


A fegyverek: A spáraiaknak ugye ott az elengedhetetlen pajzs és dárda na meg persze néhányál szabja . A magyaroknál pedig a reflexíj és a kard a domináns .


Páncélzat: hát a spártaiaknak egyértelműen jobb a bronz páncél mint a magyarok szerényebb erősített bőr páncélja maximum 1-2 tehetősebbnek van láncing.



Szóval így hogy részletesen megvan a csata körülménye ki nyerne .



Jó lenne egy kifejtett válasz mivel simán el lehetne erről beszélni megosztann a gondolatokat egymással.


Reálisan nézzük a csatát



2022. okt. 21. 15:52
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Kérdező vagyok csak új a fiókom.


Hát az írásképem nem volt a legjobb aznap.


20# Így miután belemélyedtem a témába látom, hogy sok helyen hülyeséget írtam...

Amúgy az nem teljesen igaz, hogy s vezérek ne viseltek volna legalább láncinget kb úgy mint a tehetősebb viking harcosok.


A spártai lovasságot nem tudom honnan szedtem, viszont a magyaroknál lehetett olyan aki ló nélkül harcolt mert teszem azt harc közbe meghalt a lova valami miatt.


A kardal született mondat meg szemléltetés volt , hogy ők voltak az akkori elit katonák.


De amúgy a bronz fegyverek sokkal rosszabbak a vasnál ,ahogy bronz páncél is.

2023. júl. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

"Amúgy az nem teljesen igaz, hogy s vezérek ne viseltek volna legalább láncinget kb úgy mint a tehetősebb viking harcosok."


Még ők sem viseltek. Mindeddig egyetlen ilyen lelet sem került elő, előkelők sírjából sem, és írásos forrás sincs, ami említést tenne a magyarok kapcsán ilyenről. De hozzáteszem, hogy értelme sem lett volna túl sok, mivel íjak ellen, ami a sztyeppei népek (úgy a magyarok, mint a környezetüket adó ellenségeik) elsőszámú fegyvere volt, semmit nem ért volna.

A korabeli beszámolók pedig lejegyzik, hogy a magyarok mindig kerülték a közelharcot.


"A spártai lovasságot nem tudom honnan szedtem, viszont a magyaroknál lehetett olyan aki ló nélkül harcolt mert teszem azt harc közbe meghalt a lova valami miatt."


A honfoglaláskori magyarok rendszerint több lóval mentek harcba.


"A kardal született mondat meg szemléltetés volt , hogy ők voltak az akkori elit katonák."


Igen, sejtettem, de félrevezető volta miatt szerettem volna ezt is tisztázni.


"De amúgy a bronz fegyverek sokkal rosszabbak a vasnál, ahogy bronz páncél is."


Ez abszolút igaz, de a hopliták fegyverei is vasból készültek, nem pedig bronzból.

A bronz páncél pedig ugyan nem olyan ellenálló, mint a vas, azonban a honfoglaló magyarok egyiket sem viselték.

2023. júl. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Bár a magyar taktikával nem tudom mit kezdtek volna mert lovasság híján nem tudják üldözni a megtévesztésből visszavonuló magyarokat az a taktika pedig épp erre épült .


Ugye vissza vonulást színlelnek az ellenség üldözni kezdi őket eközben hátulról és ha lehetséges oldalról konkrétan bekerítik az ellenséget, nagyon le egyszerűsítve, Na most ugye a fent említett problémából adódva nehezen megoldható főleg , hogy a spártaiak fel se bontják a pajzsfalat.


Így lehet a kérdésemnek több értelme lett volna a vikingekkel össze vetni.

2023. júl. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Igen, nem a kérdező ellen szólok, de az ilyen fajta összevetések megválaszolhatatlanok. Mintha azt kérdeznénk: Melyik győzne, a cápa, vagy az oroszlán?


Attól függ. Tengerben a cápa, szárazföldön az oroszlán. Saját közegében mindegyik csúcsragadozó, a másik viszonyai között viszont tehetetlenné válik. Tehát nincs válasz.

2023. júl. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Bár szerintem érdekes téma ahogy az alternatív történelem, nincs értelme de érdekes.
2023. júl. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Annyiban esetleg igen, ha hasonlót a hasonlóval mérünk össze, és levezetjük, hogy az emberi tényezőt teljesen kivonva, azonos képességű személyek esetén melyik felszerelés minősülhet hatékonyabbnak.


Viszont itt időben is, távolságban is egymástól nagyon messzi harcosokról van szó.

2023. júl. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!