Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Melyik a rosszabb? (white...

Melyik a rosszabb? (white savior/fehér megváltó)

Figyelt kérdés
Ti melyik kategóriát viselitek el nehezebben?

2022. nov. 29. 12:27
A kérdező szavazást indított:
fehér, hetero férfi white savior komplexussal
fehér, hetero nő white savior komplexussal
3 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
Tudom ezeknek a szavaknak a jelentését, de ebben a kérdésben pontosan hogy kell értelmezni a 2 választási lehetőséget?
2022. nov. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Szerintem úgy, ahogyan oda van írva.

De ha alternatív értelmezésed van a szavak jelentéséről, akkor az sem zavar.

2022. nov. 29. 13:01
 3/9 Pintér László ***** válasza:
Mi az, hogy Valaki megváltó? Én sem tudom ezt pontosan értelmezni. Hogy s miként nyilvánul ez meg Valakin? Greta Thunberg például egy fehér megváltó nő?
2022. nov. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Jaj, de nehéz használni a googlet.

Greta nem az, mert nem illik rá a definíció.

"white savior is a critical description of a white person who is depicted as liberating, rescuing or uplifting non-white people..."


Azt hiszem Malcolm X mondta azt, hogy így a feketék továbbra is a fehérek eszközei a hatalmon maradásra (mert nyilván politikai jópontokat gyűjtenek). Valami olyasmi volt, hogy a konzervatív fehér olyan, mint a farkas és a liberális fehér olyan, mint a róka. A farkasról lehet tudni, hogy meg akar ölni, de a róka behízelgi magát előtte. Vagy ilyesmi.

De ha Malcolm X beszédei közül megnézel párat, akkor lehet megtalálod. De inkább angolul vannak.

2022. nov. 29. 13:40
 5/9 Pintér László ***** válasza:
Jaj de nehéz úgy megfogalmazni egy kérdést, hogy ne kelljen Google-t hasznalni ahhoz, hogy egyáltalán tudjuk miről van szó. :) Bár amit írtál számomra még mindig nem derült ki, mert most meg konzervatívokról meg libsikről van szó. De Én a férfira szavazok.
2022. nov. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A kérdést azért nem érted, mert nem érted a szót. Nem az én kötelességem vagy feladatom edukálni mást a szavak jelentéséről. A google csak egy opció. Ez van.
2022. nov. 29. 16:11
 7/9 A kérdező kommentje:

Ez olyan, mintha kiírnék egy kérdést arról, hogy a nárcisztikus férfi vagy a nárcisztikus nő az irritálóbb, aztán felháborodnál azon, hogy nem írtam le a nárcisztikus jelentését. WTF?

Vagy már külön kell minden szót definiálni?

2022. nov. 29. 16:13
 8/9 Pintér László ***** válasza:
A nárcisztikus kifejezés eléggé elterjed és régi, ez a fehér megváltó szöveg meg szerintem valami újfajta skatulyázó hóbort szava, mint a boomer, woke, meg az ilyen újkeletű divat kifejezések. De elnézést, sajnos nem tudok ebben érdemben válaszolni! Sajnálom!
2022. nov. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Semmi gond. Lehet én voltam túl durva, de ez akkor is frusztrál.
2022. nov. 29. 22:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!