Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért vannak úgy oda a tanárok...

Miért vannak úgy oda a tanárokért, és a fizetésükért?

Figyelt kérdés
Kb ők is 200-260 között keresnek, mint mások a gyárban 3 műszakban. Ráadásul a tanároknak óránként van szünetük, és nagyrészt ülő munkát végeznek. Mégis őértük vannak olyan sokan. Akkor mi gyári munkások miért nem lázadunk fel, és csinálunk mi is útlezárást stb, mikor mi nehezebb fizikai munkáért is kevesebbet kapunk? Hol itt az egyenlőség?

2022. dec. 6. 12:00
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
75%
Na pont azért, amiért te ilyen gechi buta vagy,
2022. dec. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
87%

Már nemhogy a minőségi, hanem az elégséges oktatáshoz is kevés a tanár.

.

Hogy lehet motiválni a 3 műszakos, tanár diplomás gyári munkást, hogy ne a stresszmentes gyárban dolgozzon, hanem a sok cékategóriás gyerek között?

Ahogy a híreket nézem, akkor a versenyszférában utolsó szalagmunkásként is többet is többet lehet keresni, mint kezdő tanárként.

.

Ja és egyébként már majd minden tanár osztályfőnök is, és egy csomó probléma, pluszmunka van az iskolás gyerekekkel a tananyagon felül.

Pl speciális nevelési igény, viselkedési, nevelési problémák, stb.

Nem ritka, hogy heti több órát kell telefonon ápolni a szülők lelkét délután, hétvégén...

Egy gyári munkás kezéből 8 óra után kiesik a szerszám, és következő nap kezdésig nem kell vele foglalkoznia...

2022. dec. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
84%

A pedagógusok azért dolgoznak, hogy a te gyerekednek már ne a szalag mellett kelljen rohadnia éhbérért, hanem neki is lehessen kényelmes munkahelye, ahol a te fizetésed többszörösét keresheti.

Legalábbis ezért szeretnének dolgozni, de a kormánynak láthatóan jobban tetszik az, ha a te gyereked is gyári munkás lesz, éhbérért.

2022. dec. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
46%

Azért kellenek a tanárok, hogy kevesebb ilyen hülye legyen mint te kérdező


1. Szerinted társadalmilag egyenértékű pl a matek tanár egy gyári összeszerelő citányéros majommal aki arra képes, hogy 40 éven át 2 alkatrészt össze pattintson, és csak azért nem cserélik le robotokra, mert ő olcsóbb mint a robot?

2. Mi a baj az ülő munkával? Számodra a 12 órában szalag mellett állás tekinthető egyedül valódi munkának?

3. Úgy érzed, hogy az alkatrészösszeszerelő képességed egyenértékű egy diplomás ember skilljeivel?

4. Miért nem tüntettek? Azért mert kibassznak szépen, van a helyedre 50 másid 8 általános összeszerelő munkás. Míg a tanár megteheti már, hogy sztrájkol.

5. Az megvan, hogy te nem az államtól kapod a fizud, vagy ehhez is olyan hülye vagy, mint a többi betanított melós haverod? Mi ellen sztrájkolnál te autista?

6. Bárki sztrájkolhat, aki ezzel a kormány számára nehézséget tud okozni. Buszsofőr, kukás, tanár, orvos. Gondolom érzékeled a különbséget köztük, meg a gyári melósok között.

7. Kapkitalizmus, piacgazdaság van. Olvass utána a jelentésénke, majd helyezd el magadat a munkaerőpaic alján, és gondold újra a bugyuta gyári melós proli kérdésedet

2022. dec. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 árokpart ***** válasza:
17%
14-es Majd akkor szóld le a felnőttek problémáját, ha kiteszed a lábadat Anyuci szoknyája mellől és kimész a való életben egyedül megélni. Teljesen látszik az írásodból, hogy egy elkényeztetett gyerek vagy.
2022. dec. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
59%

14 vagyok


Jöhetnek az érvek, ellenérvek. Személyeskedésen kívül mást nem tudsz kipréselni a 2 bites agyadból?


Amúgy régen elköltöztem otthonról képzeld. Mondjuk nem tudom netkábelen keresztül hogy állapítod meg bárkiről, hogy hol lakik. Anyám egyedül nevelt, az elkényeztetettől kva messze vagyok.

Nektek jó kifogás keresést az életben

2022. dec. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:
100%

Itt már eldurvult a helyzet sokan trágár szavakat írnak, ami nem ide való. Bocsi.

Sajnálom a tanárokat…!!!!

Sorra rúgják ki őket, mert sokan túlléptek a határt.

En nem így gondolom ez jar nekik és a diákok keményen kitartanak mellettük.

2022. dec. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
72%
Én is értelmiséginek vallom magam, de a gyári munkást sem kell lenézni... van ez a sajnálatos nézőpont, hogy a mai világban le kell nézni a gyári munkást, vagy azt aki nem agysebész...
2022. dec. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Senior Séf ***** válasza:
100%
12 éve csak ígérgetés jut a tanároknak. Mára egy utolsó lancmóg gyári munkás többet visz haza.
2022. dec. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Persze és ezzel nem akartam azt mondani hogy akkor ne támogatnám a tanárokat...apukám is tanár és holnap sztrájkolni fog. Csak azt akartam ezzel hogy nincs rendjén az hogy lenézzük a másik embert a végzettsége miatt.
2022. dec. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!