Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Van bármiféle értelme az...

Van bármiféle értelme az orosz kultúra esetleges "bojkottjának"? Ha igen, mégis mi az?

Figyelt kérdés

Én nem tudom felfogni, hogyan segíthet a legnagyobb nyomorúságot megélő embereknek az, hogy nem játsszák például a Diótörőt, vagy (Ukrajnában) nem olvas egy árva lélek sem Dosztojevszkijt. Érthetetlen számomra, hogyan láthatják egyesek ezt az ideiglenesnek szánt "bojkottot" méltányosnak, amikor nyilvánvalóan csak egy pótcselekvés az egész, Ukrajna helyzetén nem segít semmit, Oroszországra sincs semmilyen reális hatással, továbbá rég halott emberek műveiről van szó, akiknek semmi, de semmi közük a jelenlegi orosz vezetéshez. Hogy lehenek egyesek ekkora eszetlen birkák (már bocsánat), hogy egy ilyen tébolyult és teljesen értelmetlen javaslatot is képesek helyeselni?


[link]


Nézzétek a kommenteket.... a legtöbb ember hál' Istennek józan tud maradni, de többen helyeslik ezt a javaslatot, nulla érvvel mellette.



2022. dec. 8. 12:17
 1/5 anonim ***** válasza:
94%
Nincs.
2022. dec. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
4%
Az egész orosz irodalom, nyers és száraz. Iskolában "Rohadalomnak" hívtuk az órát. Ott van a Háború és Béke. Az ember már a legelső 15 oldal után teljesen belezavarodik. Tíltani kéne az egész szépirodalmat. A Henry Potter meg a Star Wars kiváló lenne ma és elég is ennyi
2022. dec. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nincs értelme, de a "haladó nyugatnak" sajnos nem ez az egyetlen idétlen iránya.

Bár ezen pont lemérhető a libsik "értéke".

2022. dec. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
49%
Mai normális fiatal már nem olvas ilyen ortodox, maradi szépirodalmat, de ez Sexpírtől kezdve Puskinon át az egész európai irodalomra vonatkozik. Maradi, avitt, bárgyú. Nem a korszellemnek megfelelő. AZokat az életleckéket amik abban vannak rég meghaladtuk...
2022. dec. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A "kultúra" tiltásának semmi értelmét nem láttom, de a többi szankcióval egyet tudok érteni. De ez lehet az én elfogultságom, mert nagyon szerettem az orosz népművészetet, nyelvet és irodalmat. Szóval ezért annyira visszás az egész ukrán hozzáállás, mert megtudom érteni őket, de attól még senki nem lesz oroszpárti, mert Dosztojevszkijt olvas. Sőt az egyik legjobb barátom teljes mértékben ukrán párti, menekült alapítványnál dolgozik, mégis a könyves szekrénye orosz írók könyveivel van tele és esze ágában sincs kidobni azokat. Nem szabad tiltani senkinek sem, hogy mit akar olvasni. A Mein Kampf-ot is bár hol lehet venni Európában, pedig szerintem az sokkal károsabb, mint egy Puskin, de még sem lett több náci Nyugat-Európában, mert legálisan kapható.
2022. dec. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!