Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mennyire vagyunk attól,...

Mennyire vagyunk attól, illetve hogy nem tartunk még ott, hogy deepfake videókkal hajtsanak végre politikai karaktergyilkolást?

Figyelt kérdés

Azért mostanában már meglepően jó tud lenni ez a technológia és csak jobb lesz. Az elején még könnyen bizonyítható lenne, hogy kamu a videó, viszont nyilván ez is egyre nehezebb lesz az idő előrehaladtával. Eljátszatnának/-mondatnának az adott politikussal valami jó kompromittalót. És ami a legfontosabb, úgy vélem addig is súlyos károkat tudna okozni, sok ember pedig utána sem feltétlenül hinné el, hogy nem volt igaz az adott videó. Ugye a kevésbé edukált, konteókra hajlamosabb réteg.


És ezt nem feltétlen a hazai politikára vagy azon belül bármelyik oldalra értem. Globálisan, általánosságban.


Várható ez a közeljövőben, esetleg kevésbé fejlett/szabad országban volt már erre komolyabban példa?


Ha valaki mondjuk valahogy lejátszatná a nemzeti televízión, akkor ez a tartalomtól és kormánytól függően akár terrorizmusként volna kezelve?



2022. dec. 11. 06:51
 1/7 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem még messze! Orbánt láthatóan nem sikerül senkinek sem emberivé tenni!
2022. dec. 11. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
30%

Ilyen volt már, meghozzà egész híres.

Amikor gyúrcsány ráripakodott a multik vezetőire, hogy ha nem tetszik nekik hogy adót kell fizetni akkor el lehet menni.


A fidesz meg összevágta a beszedet és olyan kontextusba helyezte mintha a külföldre menő magyarokra mondta volna fecó azt hogy el lehet menni.

2022. dec. 11. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kettes ez érdekes, ebbe az irányba menő próbálkozás.


Arra vagyok kíváncsi, hogy igazi deepfake, valóságban soha el nem hangzott dolgok állítása menni fog-e, esetleg a köztévében.

2022. dec. 11. 08:15
 4/7 anonim ***** válasza:
6%
Kérdező, az egész félkatonai szervezet, az összevágott videóival erre épül. Az igazság már rég nem számit, amit a nemjuteszembenevük Dánielek mondanak, az a tuti, tök mindegy, hogy hány sajótpert vesztenek, megjelent? Meg! Láttad, ahogy MZP kecskékkel beszél Baranyi helyett?! Láttad, innentől, senkit sem érdekel a valóság.
2022. dec. 11. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
70%
Lennének ötleteim, melyik politikusokról milyen videókat lehetne készíteni 🍆🍆🍆
2022. dec. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A fideszpropaganda összevágasokra épít. Deepfake még nincs, de nemsokára az is lesz!
2022. dec. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 MDaniel98 ***** válasza:
10-15 év szerintem.
2022. dec. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!