Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A belsőégésű vagy az elektromo...

A belsőégésű vagy az elektromos járművek infrastruktúrája a sebezhetőbb?

Figyelt kérdés

Már korábban is hallottam, mint érvet az EV-k ellen, hogy a töltési infrastruktúrájukat "egy gombbal le lehet kapcsolni". Nem foglalkoztam korábban vele, de a napokban a nagynénémtől és a szüleimtől is visszahallottam ugyanezt az állítást egy összejövetelen.

Nem reagáltam rá, mert én sem túlzottan kedvelem az EV-ket (más okból), de így utólag belegondolva, az üzemanyag sem a fán terem és egy olyan szervezet, aki az elektromos hálózatot ki tudja ütni, az üzemanyag hálózatot is, nem?

Vagy a "klasszikus" belső égésű járművek tényleg kevésbé sebezhetőek ilyen szempontból?



2022. dec. 17. 11:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%
Mindegyik egyformán sebezhető. Például háborúban nálunk ha lebombáznák a battai finomítót, pár napot belül megbénulna a hazai üzemanyag-ellátás.
2022. dec. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem az elektromos hálózat sebezhetőbb. Az elektromos hálózat szabotálható és kiiktatható komoly haditechnika nélkül is, elég hozzá pár tucat ember és fejenként néhány kiló robbanóanyag. Egy összehangolt szabotázsnál az egész ország elektromos hálózata instant összeomlik.


Előttem már írták a battai finomítót. Ezt le lehet bombázni, de ehhez elég komoly légierő vagy rakétás tüzérség kell. A második világháborúban a szövetségeseknek nem sikerült tartósan kiiktatniuk a német finomítókat, pedig ők ezek tonna számra szórták a bombákat...

2022. dec. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
#2 Egy finomító kiiktatásához nem kell totális bombázás, csak a megfelelő helyre kell célozni, ami manapság már nem lehetetlen.
2022. dec. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
95%

Pár tucat emberrel fejenként néhány kiló robbanóanyaggal a battai finomító is kvázi a földdel tehető egyenlővé.

Ugyanakkor szigetüzemben akkor is termelhetsz magadnak áramot napelemmel pl, ha már az egész országot lebombázták körülötted.

Mindkét oldalra van érv és ellenérv is. Ez így objektíven nem összehasonlítható szerintem.

2022. dec. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

"#2 Egy finomító kiiktatásához nem kell totális bombázás, csak a megfelelő helyre kell célozni, ami manapság már nem lehetetlen."

"Pár tucat emberrel fejenként néhány kiló robbanóanyaggal a battai finomító is kvázi a földdel tehető egyenlővé."


Megfelelő helyre kell célozni illetve szükség van egy legalább 100kt-s nukleáris töltetre. Klasszik HE robbanóanyagokkal nem tudsz javíthatatlanul megrongálni egy ekkora ipari objektumot.


A leunai finomítót 1944-ben 18300 tonna bombával nem tudták kiiktatni, Néhány napos leállások után újraindult a termelés. 18 EZER tonna bombával. A battai finomító az 6 négyzetkilométeres!


" [link]


"Ugyanakkor szigetüzemben akkor is termelhetsz magadnak áramot napelemmel pl, ha már az egész országot lebombázták körülötted."


Ez viszont teljesen igaz!

2022. dec. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy tesla autó pl központilag, távolról is lekapcsolható.
2022. dec. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
97%
#6 A modern dízel John Deere traktorok is, a ruszkik hiába vitték haza őket Ukrajnából😅
2022. dec. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez ma már szinte mindegyik modern dízelre is igaz. Ilyen szempontból a régi elekronika nélküli sdi-k a nyerők, meg a karburátoros benzinesek.

Ráadásul ezek még inkább elmentek szutykos, öreg, vagy rossz minőségű, pancsolt üzemanyaggal is.

2022. dec. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
Elektromos járműnek nincs jövője. Az eleve halva született ötlet.
2022. dec. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nem kell találgatni. Kijevben alig találsz benzint valahol de elektromos áram mindenütt van. Még ha a ruszkik bombázzák is napokon belül újraépítik.


Legközelebb mikor látod a tévében a riportert nézz a háta mögé! Ha világítanak a lámpák akkor van villany és lehet tölteni az elektromos autókat. A benzinkútban viszont csak néha van benzin, csak jegyre és méregdrágán.


Az ukránok fillérekért adták el benzines autójaikat és elektromos autókat importálnak egész európából.

2022. dec. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!