Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek ha a fegyvertartás...

Szerintetek ha a fegyvertartás legális az inkább jó, vagy inkább rossz?

Figyelt kérdés
2022. dec. 26. 18:00
A kérdező szavazást indított:
Jó, mert ha néha be is kattan egy ember és ártatlanokat lő le, még mindig kevesebben halnak meg összességében, mint ha nincs védelem a bűnözők ellen
Rossz, mert néha bekattan egy ember és ártatlanokat lő le, és ez nagyobb baj összességében, mint ha nincs védelem a bűnözők ellen
23 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
46%
A lehető legjobb. Az ember legalapvetőbb joga a fegyvertartás, ettől kizárólag rabszolgákat szokás megfosztani, hogy ne tudjanak fellázadni elnyomóik ellen. Szabad emberre ilyesmi nem alkalmazható.
2022. dec. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
34%

Addig jó amig nehéz fegyverhez jutni...


Mi lenne itt ha ugy lehetne fegyverhez jutni mint pl az USA-ban?


Halomra őlnék egymást a primitiv emberek


Pl most valaki beléd köt, kapsz 1-2 pofont, de mi van ha lenne mindenkinek fegyvere? Mindenki mindenkire lődözne?


Jó az ahogy van, nem kell fegyver minden hülye kezébe...

2022. dec. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem nem lenne érdemi változás. Aki fegyvert akar használni, most is betudja szerezni kis utánajárással.
2022. dec. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
89%
Értelmetlen a kérdés. A fegyvertartás szinte minden országban legális, Magyarországon is. Arról lehet beszélgetni, hogy milyen szintű korlátozások és szabályok közé kell szorítani a fegyvertartást (hiszen gondolom senki sem szeretné azt, hogy szabadon lehessen például egy atomfegyvert is tartani), de a két logikai végpont, a "legyen minden szabad" és a "tiltsuk be az összes fegyvert mindenkinek" közül egyik sem értelmes. A legjobb megoldás valahol középen van. Szerintem az USA-ban általánosságban picit túlzásba van véve a szabad fegyvertartás, én a cseh vagy a finn rendszert preferálom, de igazából a magyarral sincs túlságosan bajom.
2022. dec. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
66%
A fegyvertartás az ember legősibb és legalapvetőbb joga. Erről még kérdést is fölösleges kiírni. Előrébb való az élethez való jognál, mivel bizonyos súlyosan erőszakos bűntettek sorozatos elkövetőinek nem lehet joguk az élethez.
2022. dec. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
70%

Én is a Csehországi, rendszert preferálom, illetve a Svájciit.

Szerintem a Magyar azért túl szigorú.

2022. dec. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!