Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A diplomásokat illetően,...

A diplomásokat illetően, miért olyan magasak a társadalmi elvárások?

Figyelt kérdés

Nekem fizikailag 3 diplomát sikerült összehozni.Bár egyes nézetek szerint ez kettő.Ugyanis gazdasági alap+mester, illetve van egy mérnöki.


A legtöbben azt várják tőlem, főleg szülők, rokonok,környezet hogy én úgyis, "okos vagyok" majd én megmondom, eldöntöm.


Rólam teljesen az ellentéte igaz, amit állítanak.Sohasem voltam egy Nyilas Misi, többet jártam a könyvtár mellé, mint a könyvtárba.A szakdolgozataimat is inkább szakfolyóiratokból, tanulmányokból raktam össze és nem könyvekből, mert nem szeretem őket forgatni, sok a felesleges információ.


A vizsgáknál meg, hát mindig "tarháltam" szaktársaktól, más hallgatóktól rövidített változatot az anyaghoz, meg persze káromkodtam,hogy nem csak a diákból kell tanulni.


Kimondom őszintén, utálok olvasni.Ha ezt kimondom, mintha megfagyna a levegő és jönnek a megvető tekintetek, megjegyezések.



A diplomák szerzésében elsősorban a karrierlehetőségek, kereseti lehetőségek motiváltak meg persze,hogy jól eltudjam magam adni.


2022. dec. 31. 19:10
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Első generációs értelmiségieknél ez mindig előkerül. Én klasszik bölcsészalkat vagyok, nekem inkább az a gondom, hogy a karriemnek köze sincs a diplomáimhoz meg hogy a családom jelentős részének esélytelen, hogy elmagyarázzam, mi a rossebbel foglalkozom, maradunk annyiban, hogy számítógépen dolgozom.
2022. dec. 31. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%

Miért nem mondod meg és döntöd el? legalább a szülők és a rokonok előtt tehetnék úgy mint aki nagyon okos.

Milyen dolgokról van szó konkrétan?

2022. dec. 31. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
Mert régen a diplomások a rendszeresen olvasó elit volt, ma meg már boldog boldogtalanból az lesz, itt vagy rá az élő példa. Ma a diplomás már az, ami régen az érettségizett volt.
2022. dec. 31. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%
És őszintén szólva, ki nem sz.rja le ezeket a magas elvárásokat?
2022. dec. 31. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A felsőoktatásban több nagyságrendnyi különbség van az elvárások és az osztályozás között. Mindegyik egy külön világ. De a munkaerőpiacon a legtöbb helyen nem számit, hol és mennyi energiabefektetéssel szerezdted a diplomáid, ezen pl. kellene változtatni.


Szerintem nincsenek olyan társadalmi elvárások, amiről beszélsz, 20-30 éve még a legjobb tanulók mentek egyetemre, most a kettes tanuló volt osztálytársaim is be tudnak valahova iratkozni.

2022. dec. 31. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"A felsőoktatásban több nagyságrendnyi különbség van az elvárások és az osztályozás között. Mindegyik egy külön világ. "


Úgy értem az intézmények közt van több nagyságrend különbség. :)

2022. dec. 31. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A társadalmat nem kell azonosítani a közepesen képzett átlagemberek tömegével.
2022. dec. 31. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a szakmák tudásanyaga, követelményrendszere meglehetősen alacsony egy mérnöki diplomához képest, az élet összetettségét illetően. Ha nagyobb lenne az átfedés, kevesebb lenne a mutogatás és szűkülnének a társadalmi rétegek közötti különbségek, magyarul csökkenne a szegénység. Nem azt mondom hogy diplomát mindenkinek, de az innovációhoz és az anyagi javakhoz való hozzáférés nagyon egyenlőtlen.
2023. jan. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!