Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért fontos hogy Magyarország...

Miért fontos hogy Magyarországnak hívják az országot ahol élünk amikor régen határok sem voltak?

Figyelt kérdés
Meg minden évben megemlékezünk trianonról hogy jaj mennyire fájt hogy elvették a területünket nem hevertük ki a mai napig stb.És most mivel lenne nekem jobb ha Pozsony magyarországi város lenne?Több pénz lenne a zsebembe ha Felvidék nem Szlovákiához tartozna? Szerintem pont hogy így van több pénz a felvidéki,kárpátaljai,erdélyi magyaroknak hogy nem Magyarországhoz tartoznak.Lehet csóróbbak lennének most ha ők is Orbán kezei alá tartoznának.31/F

2023. jan. 7. 10:55
A kérdező szavazást indított:
Nem jártunk jól a trianoni békeszerződéssel
Jól jártunk trianonnal,jobb így hogy nagy Magyarországból kis Magyarország lett
Akkor jártunk volna jól,ha még több területet elcsatolnak
Nem kell trianon miatt bánkódni,a fél Magyarország úgyis külföldre ment már
32 szavazat
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
És akkor mi van ha magyarok vagyunk?Kezet csókolnak nekem külföldön mert én magyar vagyok?Kit érdekel mik vagyunk?
2023. jan. 7. 10:58
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Régen határok sem voltak??
2023. jan. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
87%

"Lehet csóróbbak lennének most ha ők is Orbán kezei alá tartoznának."

A fidesznek csak a kettős állampolgárok szavazata kell!

2023. jan. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Voltak határok. Akik a magyar királynak adóztak, azok tartoztak a Magyar Királysághoz.


A nagyobb országok önállóbban dönthetnek, kevésbé függnek más országoktól. Alapvetően minél kisebb egy ország, annál inkább függ a külkereskedelemtől.

2023. jan. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
És akkor mi lenne ha hozzánk tartozna ma is Erdély vagy Felvidék?Vagy Kárpátalja?Dicsekednénk vele hogy nekünk milyen nagy országunk van?Hogy mi magyarok,milyen nagy pengék vagyunk?
2023. jan. 7. 11:18
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként azok jártak kevésbé jól, akiknek "régen" nem voltak határaik, a besenyők erős állam nélkül el is tűntek a süllyesztőben (nekik "csak" törzsszövetségük volt). Tényleg akkora hülyeség a határ? Netán még meg is védeni?
2023. jan. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Erdélyben pl. lenne egy csomó ásványkincsünk, Felvidéken, Kárpátalján fánk.
2023. jan. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
4 Svájc is egy kicsi ország és mégis jobban élnek az emberek mint itt.Szlovákia is kicsi mégis előrébb vannak.Nemcsak az ország területe van.Ilyen vezetéssel hiába lenne nagy Magyarországunk,ugyanígy szegénység meg válság lenne mindig.
2023. jan. 7. 11:26
 9/21 anonim ***** válasza:
90%

A hegységekben rejlő ásványkincsek miatt vesztettünk sokat az elcsatolással!


Ha nem hozzánk tartoznak a kettős állampolgárok, akkor ne is szavazhassanak a sorsunkról!!!

2023. jan. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
9 és ha most miénk lennének Erdély ásványkincsei,az tényleg a miénk lenne vagy inkább Mészáros Lőrincé?
2023. jan. 7. 11:32
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!